Авторські статті

Під тиском Майдану заступник Генпрокурора зобов’язався звільнити заарештованого фотографа

7 лютого 2014 року протестувальники з Майдану провели пікетування Генеральної прокуратури України. Головною вимогою мітингувальників було звільнення усіх незаконно затриманих учасників протестних акцій. У ході спілкування адвоката заарештованих активістів Олени Сказко, а також парламентаря-свободівця Андрія Іллєнка із заступником Генерального прокурора Романом Андрєєвм було обговорено можливість звільнення із СІЗО фотографа Мар’яна Гавриліва.

Зазначимо, що в день особистого прийому громадян Генпрокурора Віктора Пшонки не виявилося на робочому місці. Відразу після того, як напередодні було оголошено про пікетування, прес-служба Генпрокуратури повідомила, що очільник відомства… вирішив на три дні піти у відпустку. Вочевидь, позапланові вихідні Віктора Пшонки пов’язані зі святкуванням свого дня народження.

Замість Генпрокурора, адвоката майданівців Олену Сказко та народного депутата від ВО “Свобода” Андрія Іллєнка прийняв його заступник Роман Андрєєв.

Голова Київської “Свобода” Андрій Іллєнко, розповідаючи пікетувальникам про зустріч, зазначив: “Заступникові Генерального прокурора було наведено численні факти порушень під час затримання людей, відомості про їхнє побиття, а також про непроведення судово-медичних експертиз та ненадання медичної допомоги потерпілим. У відповідь на це ми почули загальні фрази. Але бачимо, що тиск Майдану діє, адже принаймні міру запобіжного заходу щодо затриманих активістів починають змінювати з тримання під вартою на домашній арешт, особисте зобов’язання. Звичайно, цього все одно не достатньо. Треба, щоби всі ці абсурдні звинувачення повністю було знято, а переслідування ж навпаки стосувалися тих, хто чинив злочини, бив людей під час затримання та фальсифікував проти них кримінальні справи”.

Своєю чергою, адвокат затриманих майданівців Олена Сказко повідомила: “Оскільки прокуратура має здійснювати нагляд за законністю, ми передали Генпрокурору через його заступника клопотання стосовно численних порушень, які вчиняють його підлеглі: прокурори, державні обвинувачі та слідчі – стосовно активістів Майдану”.

Слід зауважити, що заступник Генпрокурора пообіцяв сьогодні відпустити фотографа Мар’яна Гавриліва, якщо йому нададуть документи, які підтверджують, що затриманий дійсно працює фотографом і виконував службове завдання редакції на вул. Грушевського. Близько 13-ї години відповідні документи було надіслано до ГПУ.

Мар’ян Гаврилів працює фотографом у ТОВ “Західна інформаційна корпорація” і під час того, як його затримували працівники міліції на вулиці Грушевського 22 січня, виконував службове завдання редакції з фотографування.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України