Під одним з моїх публікацій мені порадили не в перший раз “втекти” з Росії. Наступний коментатор підтримав ідею, але уточнивши: “утікайте, тільки не в Україну”. А чому не в Україну?

Україна – країна, де не терплять злодіїв і злочинців при владі. І нетерпіння українців не закінчується на порозі кухні, а виливається на площі.

На площі виходять не кілька людей, а багато тисяч.

Вони вимагають дотримання Конституції і своїх свобод не до вечері (бо завтра на роботу), а стояти до останнього, якщо треба, то стояти місяцями, поки не домагаються справедливості. Жити серед людей, у яких є почуття власної гідності – це круто.

Україна – країна, де офіційно комуністичний режим був визнаний злочинним і проводитися політика декомунізації. Там немає вулиць Леніна, черг до пам ” ятників Сталіна, мироточащих бюстів і трупів кривавих диктаторів, гниючих посеред країни. Там не впиваються і не пишаються війнами минулого, там немає постійних стогонів про ті, “яку країну втратили”. Замість цих стогонів – впевнений тон про країну, яку належить побудувати, не озираючись назад. Жити серед людей, у яких є совість і прищеплюється імунітет до пропаганди – це важливо.

Там йде війна і окуповані величезні шматки території. Вже три роки держава Україна знаходиться в постійному стресі, терпить величезні економічні збитки, колосальні перевантаження, як моральні, так і матеріальні. І не дивлячись на це розвивається, не втрачає силу духу, не втрачає свого обличчя. Жити серед вільних людей – це і значить жити.

Україна – це держава з дивним потенціалом. Так, звичайно, ще багато що належить зробити, безліч проблем і завдань сьогодні на плечах українських чиновників і простих громадян. А ви спробуйте мати країну-сусіда, найбільшу за площею країна світу і саму божевільну і безпринципну імперію, яка коли-небудь існувала. Спробуйте розвиватися в умовах спроб геноциду і окупацій. В умовах війни.

Для мене Україна і Росія – це небо і земля. Небо і підземелля – так точніше. Тому не знаю, де я опинюся і коли я опинюся, але жодного разу не пошкодую, якщо стану частиною це розумного і вільного суспільства. Частиною країни, яка з часом стане прикладом громадянськості і демократичності для всього світу. Переконаний у цьому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh