Нафта йде у забуття – Тесла побудує мінімум п’ять заводів з виробництва літій-іонних акумуляторів

Теслі все ще треба два роки, щоб закінчити Гігафабрику-1 — неймовірно великий завод з виробництва літій-іонних акумуляторів біля Рено, Невада. Їі площа буде складати 1,4 млн кв. м., і це зробить її найбільшою будівлею у світі.

Але це не зупиняє компанію від ще більших інвестицій у виробничі потужності. Було відомо, що у Європі буде знаходитися ще одна подібна фабрика, місце для якої стане відомо згодом. Але у недавній заяві компанія говорити, що побудує як мінімум п’ять Гігафабрик.

“Відбувається встановлення обладнання для виробництва Model 3 у Фремонті та на Гігафабриці-1. У січні ми почали виробництво акумуляторів для систем накопичення енергії, які матимуть такий же форм-фактор, як і батареї у Model 3,” говоритися в листі до вкладників Tesla. “Пізніше цього року ми плануємо остаточно визначитися з локаціями для Гігафабрик 3,4 і можливо 5.”

НАФТА ЙДЕ В ЗАБУТТЯ – ТЕСЛА ПОБУДУЄ МІНІМУМ П’ЯТЬ ГІГАФАБРИК

Гігафабрика-2, як раніше називали майбутній завод у Європі, тепер є заводом SolarCity Gigafactory у Баффало, Нью-Йорк. Виробництво сонячних панелей для приватних будинків має початися в другій половині цього року.

Після того, як Tesla Motors об’єдналися із SolarCity, стало зрозуміло, що компанія має на меті домінування на ринку сталої енергетики. Для її досягнення Tesla вклалася у “сталий трикутник”: електромобілі, сонячна енергія (як приватна, так і комерційна), і акумуляція енергії. Ілон Маск зміг збільшити свою компанію від майже банкрута до структури вартістю 30 млрд доларів, що вміло використовує економіку . Маск знає, що для того, щоб бути конкурентним із мейнстрімними автомобілями на викопному паливі та енергокомпаніями, його продукти мають бути кращими та дешевшими.

“Ми з нетерпінням чекаємо 2017 року, бо плануємо значні покращення наших лінійок продуктів у транспорті, генерації енергії, та її зберігання,” пише Tesla.

“Ви не купите кращої машини за $35,000,” сказав Ілон Маск після початку приймання попередніх замовлень на нову модель. Перша доступна модель Tesla почне виготовлятися у липні цього року. Починаючи з вересня, першого тижня 5 тисяч машин буде сходити з конвеєра на півдні Фремонту, Каліфорнія. У 2018 році це число має подвоїтися.

На Гігафабриці-1 буде виготовляти стільки ж літій-іонних батарей, скільки зараз виготовляють всі виробники у світі. І це тільки початок. Вже зараз маленька секція Гігафабрики-1, котра є закінченою десь на 14%, випускає готові PowerPack та PowerWall. Вони виходять на 35% дешевшими, ніж попередні моделі.

Але раптова експансія також може бути небезпечною. У своєму листі до акціонерів, Маск стверджує, що компанія інвестує “$2 млрд і $2,5 млрд у капітальні витрати перед тим, як запустити Model 3 у виробництво.” Він також сказав, що світ потребуватиме 200 Гігафабрик, щоб забезпечити перехід світу на 100% електромобілів та відновлювану енергетику. Будемо сподіватися, що акціонери дозволять йому збудувати хоча б п’ять.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh