Авторські статтіТехно

Нафта йде у забуття – Тесла побудує мінімум п’ять заводів з виробництва літій-іонних акумуляторів

НАФТА ЙДЕ В ЗАБУТТЯ – ТЕСЛА ПОБУДУЄ МІНІМУМ П’ЯТЬ ГІГАФАБРИКТеслі все ще треба два роки, щоб закінчити Гігафабрику-1 — неймовірно великий завод з виробництва літій-іонних акумуляторів біля Рено, Невада. Їі площа буде складати 1,4 млн кв. м., і це зробить її найбільшою будівлею у світі.

Але це не зупиняє компанію від ще більших інвестицій у виробничі потужності. Було відомо, що у Європі буде знаходитися ще одна подібна фабрика, місце для якої стане відомо згодом. Але у недавній заяві компанія говорити, що побудує як мінімум п’ять Гігафабрик.

“Відбувається встановлення обладнання для виробництва Model 3 у Фремонті та на Гігафабриці-1. У січні ми почали виробництво акумуляторів для систем накопичення енергії, які матимуть такий же форм-фактор, як і батареї у Model 3,” говоритися в листі до вкладників Tesla. “Пізніше цього року ми плануємо остаточно визначитися з локаціями для Гігафабрик 3,4 і можливо 5.”

НАФТА ЙДЕ В ЗАБУТТЯ – ТЕСЛА ПОБУДУЄ МІНІМУМ П’ЯТЬ ГІГАФАБРИК

Гігафабрика-2, як раніше називали майбутній завод у Європі, тепер є заводом SolarCity Gigafactory у Баффало, Нью-Йорк. Виробництво сонячних панелей для приватних будинків має початися в другій половині цього року.

Після того, як Tesla Motors об’єдналися із SolarCity, стало зрозуміло, що компанія має на меті домінування на ринку сталої енергетики. Для її досягнення Tesla вклалася у “сталий трикутник”: електромобілі, сонячна енергія (як приватна, так і комерційна), і акумуляція енергії. Ілон Маск зміг збільшити свою компанію від майже банкрута до структури вартістю 30 млрд доларів, що вміло використовує економіку . Маск знає, що для того, щоб бути конкурентним із мейнстрімними автомобілями на викопному паливі та енергокомпаніями, його продукти мають бути кращими та дешевшими.

“Ми з нетерпінням чекаємо 2017 року, бо плануємо значні покращення наших лінійок продуктів у транспорті, генерації енергії, та її зберігання,” пише Tesla.

“Ви не купите кращої машини за $35,000,” сказав Ілон Маск після початку приймання попередніх замовлень на нову модель. Перша доступна модель Tesla почне виготовлятися у липні цього року. Починаючи з вересня, першого тижня 5 тисяч машин буде сходити з конвеєра на півдні Фремонту, Каліфорнія. У 2018 році це число має подвоїтися.

На Гігафабриці-1 буде виготовляти стільки ж літій-іонних батарей, скільки зараз виготовляють всі виробники у світі. І це тільки початок. Вже зараз маленька секція Гігафабрики-1, котра є закінченою десь на 14%, випускає готові PowerPack та PowerWall. Вони виходять на 35% дешевшими, ніж попередні моделі.

Але раптова експансія також може бути небезпечною. У своєму листі до акціонерів, Маск стверджує, що компанія інвестує “$2 млрд і $2,5 млрд у капітальні витрати перед тим, як запустити Model 3 у виробництво.” Він також сказав, що світ потребуватиме 200 Гігафабрик, щоб забезпечити перехід світу на 100% електромобілів та відновлювану енергетику. Будемо сподіватися, що акціонери дозволять йому збудувати хоча б п’ять.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.