Авторські статтіЗдоров'я

П’ять міфів про жіноче здоров’я

Прийнято вважати, що жіночий організм непередбачуваний і незвичайний. Регулярні зміни гормонального фону, вагітність та інші періоди в житті жінки з давніх часів викликали суперечки і домисли. Незважаючи на численні відкриття і все нові і нові дослідження вчених, про організм прекрасної половини людства досі ходити безліч міфів, які щільно засіли в головах людей.

У цій статті ми пропонуємо вам розглянути 5 розхожих тверджень про жінок і спробувати розібратися, де тут правда, а де вигадка.

Міф #1: У жінок краще імунітет

Досить часто можна зустріти твердження, що жінки рідше хворіють, бо їх імунна система набагато сильніше чоловічий. Однак, це твердження далеко від істини.

Організм жінки не має жодних прихованих механізмів, які допомагали б її імунітету успішніше боротися з патогенами. Стан імунітету людини (незалежно від статі) залежить від багатьох факторів:

 • спадковості;
 • вакцинації;
 • раціону харчування;
 • деяких захворювань;
 • дотримання правил гігієни;
 • роботи інших систем організму;
 • дотримання режиму сну;
 • поблажливості до шкідливим звичкам;
 • стресів.

Варто відзначити, що недавні дослідження підтвердили, що спадковість – один із найменш значних факторів. Якщо людина, батьки якої відрізнялися слабким імунітетом, буде утримуватися від куріння і алкоголю, збалансовано харчуватися і не забувати про гігієнічних процедурах, то спадковий фактор не стане перешкодою для нормальної роботи імунної системи.

Але як же пояснити той факт, що жінки дійсно рідше хворіють? Насправді все просто. За статистикою, жінки більше часу приділяють гігієни, уважніше чоловіків стежать за харчуванням, рідше вживають алкоголь і частіше звертаються до лікаря на ранніх стадіях захворювання. Це дозволяє представницям прекрасної статі рідше йти на лікарняний і відрізнятися кращою стійкістю до патогенів.

Міф #2: Жінки краще розрізняють смак

Ще один поширений міф говорити про те, що жінки в рази краще можуть розрізняти відтінки смаку. Згідно зі статистикою, це твердження вірне, проте краща робота смакової сенсорної системи не є особливістю жіночого організму.

Справа в тому, що до певного моменту діти обох статей однаково розрізняють смаки. На зміну або втрату смакових відчуттів можуть вплинути:

 • сенсорне порушення;
 • защемлення або травма лицевого нерва;
 • різні захворювання (у т. ч. онкологія);
 • спадковий фактор;
 • прийом лікарських препаратів;
 • шкідливі звички.

Як бачите, єдиний фактор, який залежить безпосередньо від людини – куріння та вживання алкоголю. Оскільки жінки менш схильних до нікотинової або алкогольної залежності, їх смакові рецептори працюють краще, ніж у чоловіків-курців.

Порушення роботи смакової сенсорної системи, в більшості випадків виникає у жінок під час вагітності. Саме дисгевзія пробуджує у майбутніх мам бажання поєднувати непоєднувані продукти. Зазвичай порушення проходити до кінця першого триместру, однак іноді зберігається до кінця вагітності.

Міф #3: У жінок-два мовних центри

Вже досить давно було помічено, що жінки в рази швидше відновлюють мова після інсульту або травми. Таке спостереження породило міф про те, що у жінок два мовних центру, а у чоловіків – один. Згідно з цим твердженням, у разі травми, чоловікові необхідно відновлювати мова з нуля, в тій годину як у жінки починає працювати резервна область мозку.

Насправді, створення мови – вкрай складний процес, в якому беруть участь безліч зон головного мозку. Основними є Центр Верніке і Центр Брока. Крім них, в процесі обробки інформації і відтворення мовлення беруть участь багато інші ділянки головного мозку.

Згідно з дослідженнями, кількість мовленнєвих центрів не залежить від статі – воно однаково для всіх людей. Чому ж жінки відновлюються швидше?

По-перше, все залежить від області ураження мозку. По-друге, величезну роль грає бажання відновитися, а також відповідальність і сила волі. Іншими словами, при однакових травмах першим відновить мова тієї, хто буде докладати до цього більше зусиль.

Міф #4: Груди можна збільшити завдяки фізичним вправам

Нерідко на просторах інтернету можна зустріти комплекс вправ, які дозволяють збільшити або підтягти груди. На жаль, це теж черговий міф.

У молочній залозі немає м’язової тканини. Вона складається з:

 • альвеоли (залозистої тканини);
 • сполучної і жирової тканини;
 • протоки.

Ніякі фізичні вправи не зможуть збільшити або підтягти залозу. Швидше за все, комплекс вправ збільшить обсяг поверхневих м язів верхньої частини тіла. Це дозволить збільшити обсяг і рельєфність торсу, однак практично ніяк не позначиться на розмірі залоз.

Міф #5: У жінок вище больовий поріг

Ще один неймовірно популярний міф свідчить, що жінки здатні витримувати велику біль, ніж чоловіки. Згідно цієї теорії, саме ця особливість організму дозволяє жінкам відносно спокійно переносити перейми. Насправді, всі дослідження свідчать про протилежне: больовий поріг жінок нижче, ніж у чоловіків.

Справа в тому, що знижувати больові відчуття, покликані статеві гормони: естроген і тестостерон. Оскільки гормональний фон чоловіків відрізняється стабільністю, тестостерон регулярно знижує відчуття болю.

Жіночий гормональний фон непостійний, він змінюється протягом дня. З-за постійних змін жінки по-різному реагують на подразники: одне і ті ж зусилля в залежності від рівня гормонів може викликати легкий дискомфорт або заподіяти сильний біль.

Не варто забувати, що низький больовий поріг дозволяє швидше реагувати на подразники. Завдяки цьому жінки можуть раніше виявити вплив патогена і приступити до лікування.

Як бачите, жіночий організм значно відрізняється від того, яким його представляють в численних міфах

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.