Новини

Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.

Під час участі у молитовному заході Глава держави наголосив, що питання Томосу та автокефалії української православної церкви виходить далеко за межі церковного життя – це питання української національної безпеки та державності.

Сьогодні українці святкують одразу три свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва й День захисника України.

Зранку на Софійській площі столиці пройшов ініційований Петром Порошенком молебень за Україну та автокефальну церкву.

Під час участі у молитовному заході Глава держави наголосив, що питання Томосу та автокефалії української православної церкви виходить далеко за межі церковного життя – це питання української національної безпеки та державності.

«Ніхто не зупинить український народ. І ні в кого ми не будемо питати дозволу, бо вирішувати має Україна і її народ, який бореться за волю, за свободу, за майбутнє, – сказав Петро Порошенко. – Автокефалія – це найвагоміша подія з того ж ряду, що й наше прагнення до вступу до Євросоюзу та НАТО, Угода про асоціацію, безвізовий режим з Європейським Союзом, вихід із СНД, відмова від оманливого Договору про «дружбу» з Росією тощо».

Також Президент наголосив, що Помісна Церква – запорука незалежності, державна мова – запорука єдності, а сильна армія – запорука миру.

Після молебня Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистому складанні присяги ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна на вірність Україні та привітав усіх українських воїнів із Днем захисника України.

«День захисника України – свято, яке вже безпосередньо пов’язане із сучасними героями, з учасниками бойових дій за незалежність держави. З добровольцями, волонтерами, медиками, працівниками оборонних підприємств, священиками-капеланами», – наголосив Президент Петро Порошенко.

Крім того, Глава держави акцентував увагу, що свято українських захисників не є святом за ґендерною ознакою. Вже підписано закон щодо забезпечення рівних прав і можливостей під час проходження військової служби.

«Ми скасовуємо необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження ними військових зборів. Закріплюємо принцип, за яким жінки отримують рівний із чоловіками доступ до посад і військових звань. Впевнений, що і однаковий обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби сьогодні також забезпечено законом», – додав Президент.

За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків та до Дня захисника України Указом Президента України 14 кращих військовослужбовців Держприкордонслужби заохочено державними нагородами.

Зауважимо, що заходи з відзначення Дня захисника України проходять у всіх прикордонних підрозділах. Окрім урочистостей в органах та підрозділах охорони державного кордону відбувалися уроки мужності зі школярами за участі Героїв та учасників АТО, зустрічі з ветеранами та вшанування загиблих побратимів.

Слава Україні! Слава нашим захисникам!

 

Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh