Новини

Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.

Під час участі у молитовному заході Глава держави наголосив, що питання Томосу та автокефалії української православної церкви виходить далеко за межі церковного життя – це питання української національної безпеки та державності.

Сьогодні українці святкують одразу три свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва й День захисника України.

Зранку на Софійській площі столиці пройшов ініційований Петром Порошенком молебень за Україну та автокефальну церкву.

Під час участі у молитовному заході Глава держави наголосив, що питання Томосу та автокефалії української православної церкви виходить далеко за межі церковного життя – це питання української національної безпеки та державності.

«Ніхто не зупинить український народ. І ні в кого ми не будемо питати дозволу, бо вирішувати має Україна і її народ, який бореться за волю, за свободу, за майбутнє, – сказав Петро Порошенко. – Автокефалія – це найвагоміша подія з того ж ряду, що й наше прагнення до вступу до Євросоюзу та НАТО, Угода про асоціацію, безвізовий режим з Європейським Союзом, вихід із СНД, відмова від оманливого Договору про «дружбу» з Росією тощо».

Також Президент наголосив, що Помісна Церква – запорука незалежності, державна мова – запорука єдності, а сильна армія – запорука миру.

Після молебня Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистому складанні присяги ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна на вірність Україні та привітав усіх українських воїнів із Днем захисника України.

«День захисника України – свято, яке вже безпосередньо пов’язане із сучасними героями, з учасниками бойових дій за незалежність держави. З добровольцями, волонтерами, медиками, працівниками оборонних підприємств, священиками-капеланами», – наголосив Президент Петро Порошенко.

Крім того, Глава держави акцентував увагу, що свято українських захисників не є святом за ґендерною ознакою. Вже підписано закон щодо забезпечення рівних прав і можливостей під час проходження військової служби.

«Ми скасовуємо необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження ними військових зборів. Закріплюємо принцип, за яким жінки отримують рівний із чоловіками доступ до посад і військових звань. Впевнений, що і однаковий обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби сьогодні також забезпечено законом», – додав Президент.

За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків та до Дня захисника України Указом Президента України 14 кращих військовослужбовців Держприкордонслужби заохочено державними нагородами.

Зауважимо, що заходи з відзначення Дня захисника України проходять у всіх прикордонних підрозділах. Окрім урочистостей в органах та підрозділах охорони державного кордону відбувалися уроки мужності зі школярами за участі Героїв та учасників АТО, зустрічі з ветеранами та вшанування загиблих побратимів.

Слава Україні! Слава нашим захисникам!

 

Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.Петро Порошенко: «Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.