Авторські статтіНовини

Перший християнський садочок при Коломийсько-Чернівецькій єпархії віднині офіційно працює

Символічно двері захоронки блаженної Тарсикіії відчинилися у День Злуки. Сьогодні тут справжній аншлаг – десятки поважних гостей, серед яких священики, міські та районні чиновники, благодійники та парафіяни. Освячували дитячий садочок владика нашої єпархії – Василь Івасюк та Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

“Майбутнє України є за нашою молоддю, нашими дітьми. Вони є наші заступники, вони є наша інтелегенція. І ми маємо працювати для спасіння своєї душі і передати гідно цю справу у їхні руки. Цей садочок і є тому початком.”, – підкреслив владика Василій.

Головні винуватці свята – дітки, що тут навчатимуться. Сьогодні їх було понад півсотні. Усі у вишиванках, дівчатка навіть в українських віночках. І щонайголовніше – дітям сподобалося, додому ніхто не хотів.

Ідея відкрити християнський садочок належить отцю Олександру Волощуку. Саме він понад півроку жив цією захоронкою – і фарбу для стін обирав, і меблі креслив для малюків. Усе зробив так, аби діти почувалися як вдома. За його задумом тут має бути одна велика дружня сім’я.

Захоронка розрахована на 50 діток, віком від трьох до шести років. Для них є дві ігрові кімнати, їдальня, величезний актовий зал, облаштований мультимедійною системою. Також тут дітки зможуть займатися і спортом. Має садочок і власну кухню, її розмістили на першому поверсі.

“Те, що отець Олександр тут зробив, воно перевершує всі сподівання. Навіть не надіявся, що вийде так гарно. Наші коломийські діти починають свій шлях у казкових умовах. Але головне, що тут є Божа ласка. Садочок матиме релігійний нахил. Я вважаю, що це дуже велика справа”, – зазначив народний депутат та благодійник Андрій Іванчук.

Поки в захоронці працюватиме 4 вихователя з ними і сестра-монахиня Йосафата. В програмі навчання – обов’язкова ранішня та вечірня молитва. Ще малюків вчитимуть англійської, при бажанні батьків з дітками працюватиме і логопед.

Джерело: Інформаційний центр Катедрального Собору

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України