Авторські статтіЗдоров'я

Перша ознака старіння організму і початку хвороб

Спробуйте відгадати старовинну загадку: хто спочатку пересувається на чотирьох, потім на двох ногах, а в кінці на трьох? Відповідь проста – це людина. Будучи дитиною, не навчившись ходити, повзає на четвереньках, дорослішаючи, пересувається на двох ногах і в похилому віці ходити, опираючись на палицю.

Невже старість — це втрата здатності нормально пересуватися?

Сучасні люди змирилися з тим фактом, що після 30 років фізична активність і гнучкість тіла знижуються. Що є причиною таких вікових змін і є можливість прибрати знак рівності між старінням і в’їхав яненням?

Чому ми втрачаємо гнучкість?

Ще в минулому столітті вчені розробили соматичну теорію, згідно з якою всі стреси, неприємності і хвилювання, пережиті нами, починаючи з дитинства, відбиваються на стані нашого тіла, впливають не тільки на психіку, але й на базі м’язи і суглоби, які реагують мимовільними або рефлекторними скороченнями.

Що найнеприємніше, ми не можемо розслабити їх за допомогою одного лише бажання. В результаті років до тридцяти, а іноді і раніше чоловік вже не пам’ятає, що означає рухатися вільно. Ці зміни навіть отримали спеціальний термін: сенсорно-моторна амнезія. Саме вона винна у появі фальшивого почуття старіння. Одними з основних симптомів даного захворювання є зниження еластичності м язів і зв’язок, викривлення хребта, хронічні болі в суглобах, кульгавість.

Але зниження гнучкості проявляється не тільки зовні. Набагато серйозніше те, що вона призводить до порушень кровообігу і, як наслідок, погіршення обміну речовин – прямої дороги до різних захворювань.

Для позбавлення від стресу недостатньо одного розслаблення, як стверджують психологи. Тільки щоденна розминка і розтяжка може перемогти помилкове відчуття старіння, надовго зберегти високу фізичну і розумову активність. Тім більше що багато фахівців стверджують, що насправді не існує причин, по яких ми повинні відчувати фізичні страждання в старості.

Що ж відбувається з нашим тілом?

Фізична активність сучасних людей значно знизилася. Цим ми зобов’язані роботою в офісах і глобальну комп’ютеризацією.

Кожен день мільйони людей по 8-10 годин працюють за комп’ютером, перебуваючи в одному і тому ж положенні. При цьому ми так втомлюємося, що навіть не припускаємо думки піднятися до себе на поверх без допомоги ліфта. Без щоденних фізичних вправ, в тому числі на розвиток гнучкості, наші м’яка м’язи слабшають і втрачають рухливість. Наші діти, дивлячись на нас, вже привчені до того, що погіршення здоров’я і здерев’яніння тіла – стандартний сценарій життя.

Втрата людиною гнучкості — перша ознака старіння організму і початку хвороб.

Якщо ви коли-небудь спостерігали за кішкою, то помічали, як часто вона розтягує своє тіло, без зусиль, абсолютно природно розминаючи м’язи, які збирається використовувати. На жаль, цей природний інстинкт нами практично втрачений.

Проведіть простий тест. Після п’ятихвилинної розминки основних м язів постарайтеся з прямою спиною в нахилі вперед дотягнутися пальцями рук до підлоги. Ноги в колінах при цьому не згинайте. Якщо вам за 50 років і це вдалося – добре. Для тих, хто молодше, хорошою оцінкою вважається можливість торкнутися підлоги долонями.

Однак, будь-якого результату в тесті ви не досягли, розвиток гнучкості аж до шпагату можливо в будь-якому віці!

Вправи на розтяжку допоможуть повернути природну гнучкість тіла, покращать стан здоров’я за рахунок збільшення надходження кисню до м язів і виведення з них продуктів розпаду. Зміцнюються кістки і зв’язки, поліпшується постава, у багато разів знижується ймовірність захворювання остеопорозом і гіпокінезією, нормалізується артеріальний тиск. Але, що найважливіше, ви повірите в себе, свої можливості і сили, відновите здоров’я і активність.

Ви, напевно, помічали, що гнучка людина навіть будучи фізично втомленою, зберігає гарний настрій і виглядає напрочуд бадьоро. У той ж час навіть добре відпочив людина зі скованими м язами виглядає мляво і придушена.

Пам’ятайте: гнучкість – властивість купується. Займаючись регулярно можна досягти серйозних результатів і зберегти їх до глибокої старості. Є тільки одна умова: постійна робота над собою. Адже одного разу прийнявши душ, ви ж не вважаєте, що цього достатня до кінця життя?

З чого почати?

В інтернеті існує безліч відео-уроків, присвячених розтяжкам, які абсолютно не підходять початківцям, оскільки навіть вихідне положення для багатьох вправ неможливо прийняти, не маючи відмінну гнучкість. Здається, що автори таких уроків, домігшись хороших особистих результатів, втратили почуття реальності, забувши, з чого вони самі багато років тому, починали. Побачивши в інтернеті короткий ролик, з успіхами в розтяжці молодих людей і порівнявши свої можливості, не турбуйтеся. Ви навіть уявити не можете, скільки часу їм для цього знадобилося. Повірте, у кожного за спиною не один рік зайняти гімнастикою або балетом.

Для початку виберіть собі самий простий комплекс вправ. Ускладнювати його будете по мірі розвитку гнучкості.

Звичайно, самий надійний і безпечний спосіб – записатися в найближчий фітнес-клуб, але враховуючи фінансове становище багатьох людей, пропонуємо вам займатися вдома, використовуючи відеоуроки або літературу, написану кваліфікованим фахівцем.

Як правильно робити розтяжку

1. Ніколи не починайте вправи на розтяжку без попереднього розігріву м язів протягом 10-15 хвилин (легкої аеробного навантаження: біг, стрибки, присідання і т. д.). Навіть люди-змії, здатні заплестись у клубок не дозволяють собі цього. Тільки не перестарайтеся: якщо ви перевтомлені, вони погано відгукуються на розтяг.

2. Використовуйте як статичні, так і динамічні вправи (махи і присідання) і ніяких ривків.

3. Завжди тримайте спину прямою.

4. Ніколи не випрямляйте тулуб, з нахилу вперед тримаючи ноги прямими. Перед випрямленням обов’язково злегка згинайте ноги в колінах. Так ви застрахуєте себе від травм в області попереку.

5. Починайте з 8-10 повторів кожної вправи або за 30 секунд статичної розтяжки з розхлопом. Не допускайте больових відчуттів або сильного дискомфорту.

6. Намагайтеся розслабити той м яз, яку ви розтягуєте, і зосередити на ньому увагу.

7. Вдих робіть, перебуваючи у вихідному положенні, і видихайте під час розтягування.

8. З розтягнутого положення виходьте повільно і плавно.

9. Не поспішайте збільшувати навантаження і не женіться за швидким результатом.

10. Не лінуйтеся, виконуйте вправи щодня і з задоволенням.

Але перед тим як приступити до практики фізичних вправ, які повертають тілу гнучкість, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем! При відсутності протипоказань, проявіть наполегливість і терпіння.

Не встановлюючи для себе жорстких термінів, ви придбаєте завидну розтяжку, а з нею — здоров’я, впевненість в собі і гарний настрій!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.