Папа: Ісус завжди перебував серед людей, але не шукав популярності

Якщо наші очі будуть наполегливо звернені на Христа, то ми із здивуванням відкриємо для себе, що це Він з любов’ю дивиться на нас. Про це говорив Папа Франциск у вівторок 31 січня 2017 р., під час Святої Меси в Домі Святої Марти у Ватикані.

Святіший Отець розпочав свою проповідь з уривку Послання св. апостола Павла до Євреїв, в якому автор закликає нас «бігти витривало» у вірі, «вдивляючись пильно в Ісуса» (Пор. Єв. 12, 1). Папа пояснив, що в Євангелії Ісус дивиться на нас і нас бачить. Він близький до нас, Він «завжди серед натовпу».

«Він не ходив з охороною, яка б забороняла людям доторкатися до Нього. Ні, ні! Він залишається там і люди скупчуються навколо Нього. Кожного разу, з’являвся коли Ісус, навколо Нього збирався дедалі більший натовп». Наступник Святого Петра зауважив, що Христос не прагнув популярності, а «шукав чогось іншого: Він шукав людей. І люди шукали Його. Погляди людей були спрямовані на Нього, а Його погляд – на них, на кожну людину». «І саме в цьому полягає особливість погляду Ісуса, – підкреслив Папа, – Він не узагальнює людей, а дивиться на кожну людину зокрема».

Далі Його Святість прокоментував євангельський уривок, в якому йдеться про два чуда. Перше, коли Ісус зціляє жінку, що протягом 12 років страждала від кровотечі. У великому натовпі жінці вдається доторкнутися до Христового плаща, і Спаситель відчуває це. А друге чудо, коли Ісус воскрешає дванадцятирічну дочку правителя Яїра. Коли дівчина піднялася, Христос розуміє, що вона хоче їсти і каже батькам нагодувати її.

«Погляд Ісуса звернений як на великих, так і на малих. – наголосив Папа Франциск, – Ісус дивіться саме так: дивиться на нас усіх, але і на кожного зокрема. Він дивиться як на наші великі проблеми, так і на наші великі радощі, а також на наші незначні речі, тому що Він близько».

«Якщо ми будемо «бігти витривало, вдивляючись пильно в Ісуса», мовив далі Святіший Отець, – з нами відбудеться те саме, що й з людьми після воскресіння дочки Яїра, які були надзвичайно вражені». Папа пояснив, що це велике здивування з’являється через те, що, наблизившись до Христа і звертаючи на Нього свій погляд, ми відкриваємо для себе, що Він дивиться на нас. «Це подив зустрічі з Христом. Але не біймося! Не біймося, так як та старушка не боялася доторкнутися до Його одежі. Не біймося! – закликав ще раз Папа Франциск, – Біжімо цим шляхом, вдивляючись пильно в Христа, і отримаємо приємну несподіванку, яка заповнить нас подивом: Сам Ісус зупинив свій погляд на мені».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh