Папа до Католицької Акції – бути з усіма та для всіх

Зустрічаючись 27 квітня 2017 р., з учасниками ІІ Міжнародного конгресу Католицької Акції, Папа Франциск поділився з ними деякими своїми міркуваннями та турботами стосовно сучасного та майбутнього цієї організації католиків-мирян, що тісно співпрацює з ієрархією Церкви.

Насамперед, Святіший Отець вказав, що Католицька Акції,  як мирянський рух у Католицькій Церкві, наново переглядаючи свою харизму дбати про духовне та моральне відродження суспільства, шукає нових шляхів євангелізації та місії у конкретних обставинах своєї реальності, черпаючи вказівки з Енцикліки «Радість Євангелія». Він наголосив на необхідності апостоляту, молитви, сприянню зростові у вірі та жертвенності.

На його думку завданням Католицької Акції у сучасному світі є євангелізація в усіх середовищах, активно включаючись у пастирську діяльність дієцезій та парафій. Його Святість окремо підкреслив, що всі без винятку члени Католицької Акції покликані бути місіонерами-євангелізаторами, звертаючись до всіх людей, до всіх прошарків суспільства – до світу політики, світу бізнесу та культури, освіти й промисловості, приділяючи особливу увагу екзистенціальним периферіям та тим, що відкинені суспільством – бути серед людей і для людей.

На закінчення Папа Франциск вказав на необхідність з повною самовідданістю освятитись Христові та Божому людові, живучи в утішаючій радості, яку приносить євангелізація світу.

ІІ Міжнародний конгрес Католицької Акції, гаслом якого є «Католицька Акція – це місія з усіма і для всіх», розпочався вранці 27 квітня Святою Месою, яку в базиліці Святого Петра у Ватикані очолив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар.

Цього року Міжнародний Форуму Католицької Акції відзначає 30-річчя свого заснування, яке збігається із початком святкувань 150-річчя Італійської Католицької Акції, які завершаться 2018 року. В конгресі беруть участь понад 300 делегатів, які представляють 50 країн світу. У склад Міжнародного Форуму Католицької Акції входить 28 країн світу, а ще приблизно 40, серед яких і Україна, мають статус країн-спостерігачів.

Міжнародний конгрес завершиться вранці 28 червня, а пополудні того ж дня відкриється ХVІ національна Асамблея Католицької Акції Італії, офіційною датою заснування якої є 2 травня 1868 року. Саме цього дня Папа Пій ІХ затвердив статут Спілки Італійської Католицької Молоді, заснованої у 1867 році. Ця організація, що діяла під гаслом «Молитва. Дія. Жертовність», стала спонукою до заснування інших схожих організацій, які об’єднували католиків різних суспільних груп. У 1923 році Папа Пій ХІ проголосив нові статути «Католицької Акції», яка діяла у чотирьох секціях: Італійська Федерація Чоловіків Католиків, Італійська Жіноча Католицька Спілка, Італійська Університетська Католицька Федерація та Спілка Італійської Католицької Молоді. Цей же Папа окреслив завдання цієї мирянської організації, яким є праця над побудовою справедливого суспільства, згідно з навчанням Церкви. Розвиваючись, як згуртування католиків-мирян, які тісно співпрацюють з церковною ієрархією, Католицька Акція поширилась поза межі Італії.

У неділю 30 квітня представники Католицької Акції у світі та члени Католицької Акції з усієї Італії матимуть зустріч з Папою Франциском на площі Святого Петра у Ватикані.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh