Духовне

Папа до Католицької Акції – бути з усіма та для всіх

Зустрічаючись 27 квітня 2017 р., з учасниками ІІ Міжнародного конгресу Католицької Акції, Папа Франциск поділився з ними деякими своїми міркуваннями та турботами стосовно сучасного та майбутнього цієї організації католиків-мирян, що тісно співпрацює з ієрархією Церкви.

Насамперед, Святіший Отець вказав, що Католицька Акції,  як мирянський рух у Католицькій Церкві, наново переглядаючи свою харизму дбати про духовне та моральне відродження суспільства, шукає нових шляхів євангелізації та місії у конкретних обставинах своєї реальності, черпаючи вказівки з Енцикліки «Радість Євангелія». Він наголосив на необхідності апостоляту, молитви, сприянню зростові у вірі та жертвенності.

На його думку завданням Католицької Акції у сучасному світі є євангелізація в усіх середовищах, активно включаючись у пастирську діяльність дієцезій та парафій. Його Святість окремо підкреслив, що всі без винятку члени Католицької Акції покликані бути місіонерами-євангелізаторами, звертаючись до всіх людей, до всіх прошарків суспільства – до світу політики, світу бізнесу та культури, освіти й промисловості, приділяючи особливу увагу екзистенціальним периферіям та тим, що відкинені суспільством – бути серед людей і для людей.

На закінчення Папа Франциск вказав на необхідність з повною самовідданістю освятитись Христові та Божому людові, живучи в утішаючій радості, яку приносить євангелізація світу.

ІІ Міжнародний конгрес Католицької Акції, гаслом якого є «Католицька Акція – це місія з усіма і для всіх», розпочався вранці 27 квітня Святою Месою, яку в базиліці Святого Петра у Ватикані очолив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар.

Цього року Міжнародний Форуму Католицької Акції відзначає 30-річчя свого заснування, яке збігається із початком святкувань 150-річчя Італійської Католицької Акції, які завершаться 2018 року. В конгресі беруть участь понад 300 делегатів, які представляють 50 країн світу. У склад Міжнародного Форуму Католицької Акції входить 28 країн світу, а ще приблизно 40, серед яких і Україна, мають статус країн-спостерігачів.

Міжнародний конгрес завершиться вранці 28 червня, а пополудні того ж дня відкриється ХVІ національна Асамблея Католицької Акції Італії, офіційною датою заснування якої є 2 травня 1868 року. Саме цього дня Папа Пій ІХ затвердив статут Спілки Італійської Католицької Молоді, заснованої у 1867 році. Ця організація, що діяла під гаслом «Молитва. Дія. Жертовність», стала спонукою до заснування інших схожих організацій, які об’єднували католиків різних суспільних груп. У 1923 році Папа Пій ХІ проголосив нові статути «Католицької Акції», яка діяла у чотирьох секціях: Італійська Федерація Чоловіків Католиків, Італійська Жіноча Католицька Спілка, Італійська Університетська Католицька Федерація та Спілка Італійської Католицької Молоді. Цей же Папа окреслив завдання цієї мирянської організації, яким є праця над побудовою справедливого суспільства, згідно з навчанням Церкви. Розвиваючись, як згуртування католиків-мирян, які тісно співпрацюють з церковною ієрархією, Католицька Акція поширилась поза межі Італії.

У неділю 30 квітня представники Католицької Акції у світі та члени Католицької Акції з усієї Італії матимуть зустріч з Папою Франциском на площі Святого Петра у Ватикані.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.