Без любові до Бога і до ближнього не існує справжньої вірності Господнім завітам. Про це пригадав Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 29 жовтня 2017 року, коментуючи євангельську розповідь про те, як фарисеї, випробовуючи Ісуса, запитували Його про те, яка заповідь є найбільшою у законі.
Святіший Отець звернув увагу на те, що це було підступне запитання, оскільки у Мойсеєвому законі згадуються понад 600 приписів. Як серед них вирізнити найбільшу? Але Ісус без жодного зволікання відповідає: «Любитимеш Господа Бога Твого усім своїм серцем, всією душею та всією думкою своєю». Та додав: «Любитимеш ближнього свого, як самого себе».
«Ця Ісусова відповідь не є само собою зрозумілою, бо серед розмаїття приписів єврейського закону, найважливішими були десять Заповідей, передані Мойсеєві безпосередньо Богом, як умова союзного пакту з народом. Але Ісус намагається дати зрозуміти, що без любові до Бога і до ближнього не існує справжньої вірності цьому союзові з Господом. Можна чинити чимало добрих діл, виконувати багато приписів, але без любові все це є даремним», – сказав Наступник святого Петра, вказуючи на те, що це підтверджує інший уривок з Книги Виходу, названий «кодексом завіту», в якому наголошується, що неможливо перебувати у союзі з Господом, кривдячи тих, які перебувають під Його захистом: вдову, сироту й чужинця, тобто, найбеззахисніших.
Отож, відповідаючи цим фарисеям, Ісус «намагається також допомогти їм впорядкувати свою релігійність, наново визначити, що по-справжньому вартісне, а що є менш важливим». Він каже, що на цих двох заповідях ґрунтуються «Закон і Пророки». Й Ісус, як зауважив Папа, – саме так прожив Своє життя: проповідуючи та чинячи те, що дійсно важливе та суттєве, тобто, любов, яка «надає запалу та плідності життю й мандрівці віри», бо без любові «як життя, так і віра залишаються неплідними».
«Те, що Ісус пропонує на цій євангельській сторінці – це чудесний ідеал, який відповідає найавтентичнішим прагненням нашого серця. У дійсності, ми були створені для того, щоб любити та бути любленими. Бог, Який є любов’ю, створив нас для того, щоб вчинити нас учасниками Його життя, щоб Він любив нас, а ми – Його, а разом з Ним, щоб любили інших людей», – вів далі Святіший Отець, додаючи:
«Такою є мрія Бога щодо людини. Й для того, аби її здійснити, ми потребуємо Його благодаті, потребуємо прийняти в собі здатність любити, яка походить від Самого ж Бога. Ісус віддає Себе нам у Пресвятій Євхаристії саме для того. У ній ми отримуємо Його Тіло та Його Кров, тобто, отримуємо Ісуса в найвищому вираженні Його любові, коли Він віддав Себе Самого Отцеві за наше спасіння».
Підсумовуючи. Папа побажав, аби «Пресвята Діва допомогла нам прийняти у своє життя “велику заповідь” любові Бога та ближнього». Адже навіть «якщо й знаємо її від дитинства», ми ніколи не переставатимемо «навертатися до неї та впроваджувати її в життя в різних ситуаціях, в яких перебуваємо».
Після проказування молитви «Ангел Господній» Святіший Отець пригадав про те, що напередодні у Бразилії відбулася беатифікація о. Джованні Ск’яво, побажавши, щоб його приклад «допоміг нам повноцінно жити нашим прийняттям Христа та Євангелія».
Система охолодження — одна з найважливіших у сучасному автомобілі. Від неї залежить не лише ефективність…
Зміна лідера Католицької церкви: ключові кандидатиПісля смерті Папи Франциска весь світ чекає на ім'я наступного…
Лондонська зустріч між москвою та Києвом не обіцяє суттєвого прогресуПереговори між дипломатами лондонського саміту, що…
Відмова Зеленського визнавати Крим викликала реакцію США Держсекретар США Марк Рубіо був змушений відмінити свою…
США пропонують умови для припинення переговорів з росієюПрезидент Сполучених Штатів заявив, що у випадку відсутності…
Українські сили стримують атаки окупантів у Запорізькій області, усуваючи загрози В Запорізькій області відзначається зростання…