Авторські статтіДуховне

В Канаді більше батьків просять про евтаназію дітей

Через шістнадцять місяців після легалізації евтаназії для дорослих, канадські педіатри все частіше повідомляють про те, що батьки просять про можливість проведення такої процедури для їх дітей.

У Канадському педіатричному товаристві повідомляють про те, що його члени все частіше отримують прохання від батьків надати можливість проведення самогубства з допомогою лікаря для їх дітей.

Опитування лікарів також показало, що близько половини респондентів підтримують евтаназію дітей з «прогресуючими смертельними хворобами чи нестримним болем».

«Близько 2600 педіатрів попросили взяти участь в опитуванні на тему запитів щодо евтаназії для неповнолітніх, як з боку батьків, так і самих дітей. Близько 40% погодились на участь», – йдеться у повідомленні Товариства педіатрів Канади.

«35 педіатрів сказали, що впродовж минулого року мали «розвідувальні дискусії» із загальною кількістю 60 пацієнтів віком до 18 років. Дев’ять з опитаних педіатрів отримали «чіткі прохання» про евтаназію для 17 неповнолітніх.

Інших 118 педіатрів зазначили, що мали «розвідувальні бесіди» щодо евтаназії з батьками хворих дітей, охоплюючи загалом 419 дітей.

45% опитаних зазначили, що отримували чіткі прохання про евтаназію від батьків, включаючи загалом 91 дитину. Більше половини з цих прохань стосувались дітей віком до 1 року.

В іншому опитуванні, що охопило майже 2 тисячі членів Канадського педіатричного товариства, 46% респондентів зазначили, що вони б підтримали розширення закону про легалізацію евтаназії на так званих «дорослих неповнолітніх», тобто пацієнтів віком до 18 років, котрі можуть розуміти причину і наслідки певного рішення.

Однак др. Дон Девіс, педіатр паліативної опіки та глава Комітету з питань біоетики в Канадському педіатричному товаристві, зазначила, що педіатри, котрі підтримували цю ідею, робили це із багатьма застереженнями.

«Було дуже багато «Так, але…», – розповіла вона. – «Так, це можна було б підтримати, однак це потрібно робити дуже уважно».  За словами др. Девіс, 33% опитаних педіатрів зазначили, що евтаназію для неповнолітніх не можна розглядати за жодних умов.

Коли в червні 2016 року Канада прийняла законодавство про евтаназію, було передбачено проведення незалежного огляду щодо ідеї евтаназії для дорослих неповнолітніх. Результати огляду будуть представлені Парламенту в грудні 2018 року, інформує aleteia.org.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.