Новини з Австрії

В Австрії пальмову олію виявлено в кожному третьому різдвяному печиві

Різдвяна випічка вже масово представлена на полицях австрійських супермаркетів. Навіть ті, хто не печуть самі, можуть насолодитися купленими ванільним рогаликами, зірочками, пряниками і т. д.

Асоціація з інформування споживачів (VKI) порівняла сотні продуктів з семи супермаркетів Австрії. Шокуючий Результат — у кожному третьому промислово виготовленому тісті пальмова олія є невід’ємною частиною рецепта.

Такий результат отримано в ході перевірки в цілому 208 різдвяних випічених виробів з семи мереж супермаркетів (Billa, denn’s, Hofer, Interspar, Lidl, Merkur і Penny), проведених VKI в листопаді цього року.

Особливо часто використовується таке масло в зірочках і Spekulatius (у 75% випадків), ванільному (у 60% відсотках) і кокосовому (50%) печиві. Лише 141 продукт, що становить 68 відсотків від загального числа, обійшовся без додавання пальмової олії. Високий загальний відсоток виробів без пальмової олії в основному пов’язаний з пряниками. Вони не вимагають жиру при приготуванні і пропонуються у великій кількості.

Пальмова олія має властивості, подібні маслу: воні стійке до нагрівання, довговічна і стійка до впливу кімнатної температури. Оскільки вирощування надзвичайно продуктивно і, насамперед, дешево, пальмова олія високо цінується промисловістю. Як повідомляє VKI, в середньому кожен другий харчовий продукт містить рослинний жир.

Пальмова олія з високим вмістом насичених жирних кислот вважається шкідливою для здоров’я. Як повідомляє VKI, надмірне споживання пальмової олії, наприклад, при приготуванні їжі, може негативно впливати на рівень ліпідів в крові і, отже, на дію інсуліну в організмі. Це збільшує ризик розвитку діабету. Воно вважається шкідливим і з іншої причини — воно може виробляти канцерогенні речовини при обробці на високих температурах. Ще у 2016 року Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) опублікувало дослідження за забруднювачів в рослинних оліях. В результаті забруднюючі речовини 3-MCPD і гліциділові ефіри були класифіковані як «потенційно» або «ймовірно канцерогенні».

Використання пальмової олії має також руйнівні наслідки для інших районів нашої планети. У районах Індонезії і Малайзії величезні площі тропічних лісів знищуються, щоб звільнити місце для плантацій олійних пальм. Культивація характеризується руйнуванням навколишнього середовища, захопленням земель та порушеннями прав людини.

За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: iStock/anzeletti

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України