В Австрії пальмову олію виявлено в кожному третьому різдвяному печиві

Різдвяна випічка вже масово представлена на полицях австрійських супермаркетів. Навіть ті, хто не печуть самі, можуть насолодитися купленими ванільним рогаликами, зірочками, пряниками і т. д.

Асоціація з інформування споживачів (VKI) порівняла сотні продуктів з семи супермаркетів Австрії. Шокуючий Результат — у кожному третьому промислово виготовленому тісті пальмова олія є невід’ємною частиною рецепта.

Такий результат отримано в ході перевірки в цілому 208 різдвяних випічених виробів з семи мереж супермаркетів (Billa, denn’s, Hofer, Interspar, Lidl, Merkur і Penny), проведених VKI в листопаді цього року.

Особливо часто використовується таке масло в зірочках і Spekulatius (у 75% випадків), ванільному (у 60% відсотках) і кокосовому (50%) печиві. Лише 141 продукт, що становить 68 відсотків від загального числа, обійшовся без додавання пальмової олії. Високий загальний відсоток виробів без пальмової олії в основному пов’язаний з пряниками. Вони не вимагають жиру при приготуванні і пропонуються у великій кількості.

Пальмова олія має властивості, подібні маслу: воні стійке до нагрівання, довговічна і стійка до впливу кімнатної температури. Оскільки вирощування надзвичайно продуктивно і, насамперед, дешево, пальмова олія високо цінується промисловістю. Як повідомляє VKI, в середньому кожен другий харчовий продукт містить рослинний жир.

Пальмова олія з високим вмістом насичених жирних кислот вважається шкідливою для здоров’я. Як повідомляє VKI, надмірне споживання пальмової олії, наприклад, при приготуванні їжі, може негативно впливати на рівень ліпідів в крові і, отже, на дію інсуліну в організмі. Це збільшує ризик розвитку діабету. Воно вважається шкідливим і з іншої причини — воно може виробляти канцерогенні речовини при обробці на високих температурах. Ще у 2016 року Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) опублікувало дослідження за забруднювачів в рослинних оліях. В результаті забруднюючі речовини 3-MCPD і гліциділові ефіри були класифіковані як «потенційно» або «ймовірно канцерогенні».

Використання пальмової олії має також руйнівні наслідки для інших районів нашої планети. У районах Індонезії і Малайзії величезні площі тропічних лісів знищуються, щоб звільнити місце для плантацій олійних пальм. Культивація характеризується руйнуванням навколишнього середовища, захопленням земель та порушеннями прав людини.

За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: iStock/anzeletti

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh