Міграційна служба України запустила на своєму сайті новий сервіс, скористатись ним можуть громадяни, які не отримали бажаний документ своєчасно через технічну неспроможність виробника.
Сова в цій статті іде про оформлення закордонних паспортів в Україні.
Подані на сайті сервісу заявки, після опрацювання будуть передані підприємству-виробнику паспортів для подальшого розгляду.
В Міграційній службі нагадують, що пропозиції від посередників щодо надання послуг з прискорення оформлення закордонних паспортів є незаконними. Відповідно до повідомлення прес-відділу Міграційної служби, з початку 2018 року в Україні оформили та виготовили близько 1,4 млн закордонних паспортів. У черзі на персоналізацію на Поліграфкомбінаті «Україна» досі залишається близько 675 тисяч документів.
Українські прикордонники нещодавно відзвітували про кількість іноземців з біометричними паспортами. Станом на 23 березня 2018 року біометрією скористалися 136 тисяч осіб, з них 96 тисяч – громадяни Росії. Іноземці їдуть в основному для вирішення комерційних проблем і до родичів. На кордоні відбувається ідентифікація і верифікація осіб, які перетинають кордон, ця система дія для 70 країн. Іноземців тепер перевіряють ретельніше, в свою чергу, це зменшує ризики і підвищує прикордонну безпеку. Систему «біометрики» підключено напряму до баз даних закордонних спецслужб і силових структур, таких як Інтерпол та Європол.
Запроваджена система біометричного контролю загалом працює у 157 міжнародних пунктах пропуску для наземного транспорту й в аеропортах. Жодних окремих пунктів, які би ускладнювали чи затягували процедуру перетину кордону, немає.
Нагадаємо також, що в Україні змінюються правила виїзду дітей закордон. Міграційна служба припинила виготовлення проїзних документів, для дітей почали оформляти біометричні паспорти.