Авторські статтіДіаспора

Празький аеропорт попередив про затримку рейсів через комп’ютерний збій

Збій в системі Європейської організації з безпеки повітряної навігації (Євроконтроль) призвів до серйозних проблем в авіасполученні. Десятки літаків вже запізнилися з вильотом та прибуттям у пункти призначення. Під питанням залишаються ще тисячі рейсів, запланованих на 3 квітня.

За повідомленням Євроконтролю, із-за комп’ютерного збою даних, введених в систему управління перельотами ETFMS до 12:26, були втрачені. Авіакомпанія довелося повторно вносити інформацію про готуються до вильоту лайнерах, що і призвело до численних затримок.

«Ми дуже шкодуємо про незручності, завданих сьогодні пасажирам по всій Європі, але безпека для нас завжди на першому місці», — йдеться в повідомленні відомства.

За даними організації, в цілому в Європі сьогодні повинно було бути виконано 29,5 тис. авіарейсів. Проблема торкнулася приблизно половину з них. Про затримку рейсів на європейських напрямках заявив ряд аеропортів (Гельсінкі, Амстердам, Дублін, Прага і т. д.). Зокрема, повітряна гавань Брюсселя оголосила, що із-за збою здатна відправляти не більше десяти рейсів на годину.

Постраждав і празький аеропорт імені Вацлава Гавела. На даний момент шість літаків прибули із запізненням і 7 вильотів були затримані.

«В даний момент максимальний час затримки становить 90 хвилин. Однак ситуація може змінюватися. Тому рекомендуємо всім пасажирам стежити за інформацією на сайті празького аеропорту або сторінках своїх авіакомпаній. Скільки саме наших рейсів в результаті торкнеться проблема, передбачити неможливо», – заявив агентству ?TK представник аеропорту Праги Роман Пацвонь.

Зазначимо, Євроконтроль об’єднує 41 держава та за дорученням Єврокомісії виконує функції регулятора в рамках проекту «Єдине небо Європи».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України