Посол РФ: Чехія усвідомлено йде на підрив відносин з Росією

Видача американській владі росіянина Євгена Нікуліна є усвідомленим кроком Чехії, спрямованим на підрив співпраці з Росією. Про це на прес-конференції в середу заявив посол РФ в Празі Олександр Зміївський.

«Те, що трапилося розцінюємо як усвідомлений політично мотивований крок чеської сторони, спрямований на підрив конструктивної основи двостороннього співробітництва з Росією», — сказав дипломат.

Він назвавши показовим той факт, що спецборт Мін’юсту США прибув до Праги за кілька годин до того, як чеський суд відхилив скаргу Нікуліна, і міністр юстиції Чехії Роберт Пелікан прийняв рішення про його екстрадицію.

Відзначимо, 3 квітня прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що Сполучені Штати вдячні Чехії за екстрадицію росіянина.

«Притягнення злочинців до відповідальності є важливим аспектом підтримки надійності інтернету і захисту наших основних цінностей. Дякуємо чеські влади за дотримання принципів справедливості в цьому питанні», – сказала вона.

Нагадаємо, росіянина затримали в Празі в жовтні 2016 року. Операція була проведена чеськими поліціянтами спільно з співробітниками ФБР. Американська юстиція звинуватила чоловіка в хакерських атаках на соціальну мережу LinkedIn, а також сервер Dropbox і Formsping, та вимагає якнайшвидшої передачі обвинуваченого до суду на території США.

Через тиждень екстрадувати Нікуліна на батьківщину зажадала російська сторона. В РФ його звинувачують у крадіжці $3450, вчинений з допомогою Інтернету. Чеський суд не побачив причин для відмови у видачі росіянина як Росії, так і США. Відповідно до законодавства Чехії, в таких випадках підсумкове рішення мав прийняти міністр юстиції республіки.

У лютому нинішнього року мати Нікуліна, відправила лист чеському президенту Мілошу Земану з проханням посприяти звільненню її сіна. Глава держави передав послання міністру юстиції Роберту Пелікану і особисто попросивши його екстрадувати затриманого у Росію, а не в США.

Тим не менш, росіянина в результаті передали американському правосуддю.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh