Авторські статтіДіаспора

Посол РФ: Чехія усвідомлено йде на підрив відносин з Росією

Видача американській владі росіянина Євгена Нікуліна є усвідомленим кроком Чехії, спрямованим на підрив співпраці з Росією. Про це на прес-конференції в середу заявив посол РФ в Празі Олександр Зміївський.

«Те, що трапилося розцінюємо як усвідомлений політично мотивований крок чеської сторони, спрямований на підрив конструктивної основи двостороннього співробітництва з Росією», — сказав дипломат.

Він назвавши показовим той факт, що спецборт Мін’юсту США прибув до Праги за кілька годин до того, як чеський суд відхилив скаргу Нікуліна, і міністр юстиції Чехії Роберт Пелікан прийняв рішення про його екстрадицію.

Відзначимо, 3 квітня прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що Сполучені Штати вдячні Чехії за екстрадицію росіянина.

«Притягнення злочинців до відповідальності є важливим аспектом підтримки надійності інтернету і захисту наших основних цінностей. Дякуємо чеські влади за дотримання принципів справедливості в цьому питанні», – сказала вона.

Нагадаємо, росіянина затримали в Празі в жовтні 2016 року. Операція була проведена чеськими поліціянтами спільно з співробітниками ФБР. Американська юстиція звинуватила чоловіка в хакерських атаках на соціальну мережу LinkedIn, а також сервер Dropbox і Formsping, та вимагає якнайшвидшої передачі обвинуваченого до суду на території США.

Через тиждень екстрадувати Нікуліна на батьківщину зажадала російська сторона. В РФ його звинувачують у крадіжці $3450, вчинений з допомогою Інтернету. Чеський суд не побачив причин для відмови у видачі росіянина як Росії, так і США. Відповідно до законодавства Чехії, в таких випадках підсумкове рішення мав прийняти міністр юстиції республіки.

У лютому нинішнього року мати Нікуліна, відправила лист чеському президенту Мілошу Земану з проханням посприяти звільненню її сіна. Глава держави передав послання міністру юстиції Роберту Пелікану і особисто попросивши його екстрадувати затриманого у Росію, а не в США.

Тим не менш, росіянина в результаті передали американському правосуддю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України