Техно

Особливості всесезонних шин

Всесезонні шини спочатку розроблялися для американського ринку. Сьогодні їх використовують в різних країнах світу – власники автомобілів отримали змогу заощадити на придбанні і монтажі окремо літніх і окремо зимових шин.  В Україні ви можете купити якісні шини від відомих виробників, таких як  Michelin, всесезонна шина Cross Climate 215/65 r16., вона ідеально підходить до легкових автомобілів.

  Позасезонна гума розрахована на помірний клімат, позбавлений екстремальних перепадів температури (температурний режим повинен знаходитися недалеко від «нуля», причому як в сторону «плюса», так і в бік «мінуса»). Такі вимоги пояснюються складом гуми. Всесезонна шина, по суті, усереднює властивості зимових і літніх покришок – вона не така м’яка, як зимова гума і не така жорстка, як літня. Нескладно зрозуміти, що при перевищенні температурного режиму всесезонна шина буде «плавитися», а при зниженні температури – «дубіти». Такі зміни безпосередньо позначаються на якості зчеплення з дорогою (відомо, що при сильному морозі зимові шини на 50-60% краще показали себе на дорозі, ніж всесезонні). Через відносну м’ягкість гуми вона швидше стирається на сухому асфальті – таким чином, заміна може знадобитися досить швидко (особливо яскраво це проявляється при їзді на великій швидкості).

Важливим фактором при виборі шин є і якість дороги – якщо Ви плануєте їздити не тільки по місту, але і по розбитих заміських дорогах, то придбання всесезонной гуми навряд чи себе виправдає. Важливо врахувати і той важливий факт, що у машин, «взутих» в такі покришки, гальмівний шлях дещо збільшується. Вибираючи всесезонні шини, варто звернути увагу на малюнок протектора. Шини з досить плавним малюнком і додатковими прорізами для зчеплення з обледенілою поверхнею можна експлуатувати навесні, влітку і восени (при перших заморозках). У зимовий сезон і на поганих дорогах таку гуму використовувати небезпечно. Протектор з багатьма відводами для води, грязі, снігу підходить як для хороших трас, так і для заміських доріг (але знову-таки, температурний режим повинен бути помірним). Вибираючи гуму важливо також звернути увагу на індекси навантаження і швидкості. Незважаючи на деякі свої особливості, всесезонні шини заслуговують на увагу (найкраще вони підходять для машин з повним приводом).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України