Особливості всесезонних шин

Всесезонні шини спочатку розроблялися для американського ринку. Сьогодні їх використовують в різних країнах світу – власники автомобілів отримали змогу заощадити на придбанні і монтажі окремо літніх і окремо зимових шин.  В Україні ви можете купити якісні шини від відомих виробників, таких як  Michelin, всесезонна шина Cross Climate 215/65 r16., вона ідеально підходить до легкових автомобілів.

  Позасезонна гума розрахована на помірний клімат, позбавлений екстремальних перепадів температури (температурний режим повинен знаходитися недалеко від «нуля», причому як в сторону «плюса», так і в бік «мінуса»). Такі вимоги пояснюються складом гуми. Всесезонна шина, по суті, усереднює властивості зимових і літніх покришок – вона не така м’яка, як зимова гума і не така жорстка, як літня. Нескладно зрозуміти, що при перевищенні температурного режиму всесезонна шина буде «плавитися», а при зниженні температури – «дубіти». Такі зміни безпосередньо позначаються на якості зчеплення з дорогою (відомо, що при сильному морозі зимові шини на 50-60% краще показали себе на дорозі, ніж всесезонні). Через відносну м’ягкість гуми вона швидше стирається на сухому асфальті – таким чином, заміна може знадобитися досить швидко (особливо яскраво це проявляється при їзді на великій швидкості).

Важливим фактором при виборі шин є і якість дороги – якщо Ви плануєте їздити не тільки по місту, але і по розбитих заміських дорогах, то придбання всесезонной гуми навряд чи себе виправдає. Важливо врахувати і той важливий факт, що у машин, «взутих» в такі покришки, гальмівний шлях дещо збільшується. Вибираючи всесезонні шини, варто звернути увагу на малюнок протектора. Шини з досить плавним малюнком і додатковими прорізами для зчеплення з обледенілою поверхнею можна експлуатувати навесні, влітку і восени (при перших заморозках). У зимовий сезон і на поганих дорогах таку гуму використовувати небезпечно. Протектор з багатьма відводами для води, грязі, снігу підходить як для хороших трас, так і для заміських доріг (але знову-таки, температурний режим повинен бути помірним). Вибираючи гуму важливо також звернути увагу на індекси навантаження і швидкості. Незважаючи на деякі свої особливості, всесезонні шини заслуговують на увагу (найкраще вони підходять для машин з повним приводом).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh