Сьогодні вибрати штори на вікна – завдання досить складне, асортимент цих текстильних виробів так великий, що не важко розгубитися. Важливо зрозуміти, які функціональні завдання, крім прикраси інтер’єру, ви покладаєте на штори, тоді область пошуку значно звузиться, адже видів штор досить багато.
Вибрати штори на вікна – це завдання, вирішуючи яке, потрібно отримати одночасно кілька результатів. Ідеально вибрані тканини для штор повинні виконувати наступні функції:
– Захищати внутрішнє приміщення від стороннього спостереження.
– Створювати перешкоду яскравим сонячним променям
– Доповнювати і підкреслювати інтер’єр приміщення
– Бути легкими у догляді, а також у щоденному користуванні.
Вирішуючи всі ці функціональні і декоративні завдання, штори, перш за все, відображають характер власника і відповідають основним критеріям приміщення, його розмірам, освітленості, призначенням. Потрібно стежити, щоб штори гармоніювали з внутрішнім оздобленням приміщення, стежити за поєднанням кольорів в інтер’єрі, щоб штори не виглядали безглуздо. За призначенням штори діляться на штори для вітальні, спальні, кабінету, кухні. Кожне приміщення пред’являє свої вимоги до оформлення вікон.
Основні види штор
Основні види штор – це класичні, австрійські, французькі, японські, римські штори.
Класичні штори
Класичні штори – найбільш поширені види штор. Вони підходять практично до будь-якого інтер’єру і для їх виготовлення використовуються всі види тканин від щільних портьєрних тканин: жаккарда, льону до найтонших тканин: органза, поліестер, шовк. Краса цих штор залежить від обраної тканини, драпіровок і різних прикрас. Класичні види штор можуть бути з оборками, фестонами, бахромою – ідеальний варіант для спальні в стилі вінтаж. В більшості випадків доповнює тюль, що збігається за кольором або традиційно білий.
Для кабінетів і віталень в класичному стилі підходять австрійські штори. Ошатні, зібрані багатими переливаються буфами, австрійські штори надають приміщенню урочистий стиль.
Римські штори
Більш сучасний вигляд штор – це римські штори. Від австрійських їх відрізняє наявність всередині твердих стрижнів, на які ці штори збираються широкими складками. Римські штори найбільш популярні в європейських країнах. Виготовити їх самостійно складно, краще купити готові штори. Для них, так як для австрійських штор, підходять матеріали, які добре драпіруються, але при цьому здатні утримувати форму. Римські штори підходять до сучасних інтер’єрів, вони демократичні і функціональні. Конкуренцію їм складають сучасні жалюзі, але римські штори не роблять приміщення схожим на офіс, а надають будь-якому вікну чарівність і стиль.
Рулонні штори
Ще один варіант підйомних штор – рулонні штори. Такі моделі – єдино можливі варіанти там, де активно використовується підвіконня. Рулонні штори легко встановлюються в потрібному положенні, повністю приховуючи приміщення від погляду ззовні та піднімаються на будь-яку висоту. Дуже зручні рулонні штори на кухні, яким не страшні протяги – вони не роздуваються вітрилами, тому допускається їх відносно близьке знаходження біля газової плити. При бажанні такі штори можна комбінувати з класичними шторами.
Японські штори
Модним варіантом розсувних штор останнім часом стали японські штори. Такі види штор, більше нагадують ширми, які використовуються не тільки на вікнах, але і для розділення внутрішнього простору. Японські штори складаються з окремих міцно закріплених полотен, що переміщуються за багатосекційний карніз. Особливість таких штор – їх абсолютно рівна поверхня, яка дозволяє оформляти тканини для штор геометричними або сюжетними малюнками. Існують і інші варіанти оформлення вікон, їх різноманітність безмежна і можливість замовити будь-які штори дозволяє легко додати будь-якому приміщенню індивідуальності.