За умови інституційного забезпечення та створення програми імплементації Угоди про асоціацію Україна зможе залучити значно більше донорських коштів для проведення евроінтеграційних перетворень та мінімізувати ризики для національного виробника, пов’язані з запровадженням нових норм. Про це заявив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, заступник голови Комітету ВР з питань євроінтеграції Олег Панькевич, коментуючи підписання в Брюсселі політичної частини Угоди про асоціацію між Україною, Европейським Союзом і державами-членами ЕС.
“Підписання політичної частини Угоди, попри її загальний декларативний характер, все ж є важливим у світлі сьогоднішніх викликів Україні. Зокрема, норми політичної частини визначають, що політичний діялог здійснюється в тому числі через двосторонній політико-безпековий комітет, регулярні зустрічі посадових осіб та експертів військових установ, повне та своєчасне використання усіх дипломатичних та військових каналів. Планується, що иншу частину Угоди, яка стосується Зони вільної торгівлі, буде підписано після президентських виборів. І вже до червня цього року ЕС скасує митні збори на експорт української продукції до Европейського Союзу в односторонньому порядку. Зазначу, що включення в зону вільної торгівлі в рамках асоціації, на відміну від зони вільної торгівлі в СНД, ставить перед Україною значно вищі вимоги щодо гармонізації законодавства, реформування державної адміністрації та спрощення дозвільних процедур для бізнесу, переходу до европейських стандартів”, – зазначив Олег Панькевич.
За його словами, Угода про асоціацію є складним і системним міжнародним договором, який регулюватиме відносини між Україною та ЕС щонайменше на найближчі 10 років.
“Ключовими передумовами для реалізації Угоди є створення належної інституційної структури у виконавчій владі, що координувала б та спрямовувала діяльність у царині европейської інтеграції. Така структура має працювати відповідно до Національної програми імплементації Угоди про асоціацію. У такому випадку Україна зможе залучити значно більше міжнародних донорських коштів для проведення евроінтеграційних перетворень, зробити процес імплементації прозорим, включати заходи з імплементації Угоди до системи державного стратегічного планування. Грунтовна програма також дасть змогу виявити та мінімізувати ризики для національного виробника, пов’язані з запровадженням нових норм”, – зазначив народний депутат.
Він нагадав, що фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода” першою порушила у стінах парламенту питання захисту національного виробника в нових умовах.
“Зокрема, ще в листопаді минулого року я запропонував провести засідання Комітету з питань европейської інтеграції, спеціально присвячене розгляду питання інституційного забезпечення та створенню програми імплементації Угоди про асоціацію. Всеукраїнське об’єднання “Свобода” буде і надалі підтримувати курс на зближення з Европою задля впровадження реформ, розвитку української економіки та зміцнення позицій на світовій арені”, – наголосив Олег Панькевич.