Авторські статті

Велика Британія готова допомогти в пошуку незаконно виведених з України активів у своїх офшорах

Керівництво Великої Британії пропонує Україні тіснішу співпрацю для повернення розкрадених активів і виведених за кордон коштів. Про це, а також про нові форми співробітництва йшлося на зустрічі виконувача обов’язків Генерального прокурора України Олега Махніцького і Надзвичайного та Повноважного Посла Великої Британії в Україні Саймона Сміта, що відбулася 21 березня 2014 року.

Дипломат Саймон Сміт зауважив, що ретельний збір доказової бази, який допоможе ідентифікувати викрадені кошти, на сьогоднішній день є пріоритетом. Створення такої бази дозволить сформувати орієнтовний графік повернення виведених активів. На думку Посла, розслідування варто проводити у світових фінансових центрах з податковими пільгами для іноземного капіталу, зокрема на Британських Віргінських островах, Гібралтарі тощо.

Виконувач обов’язків Генпрокурора Олег Махніцький наголосив, що проблема повернення привласнених злочинним шляхом коштів нерозривно пов’язана з відновленням довіри громадян України до правоохоронних органів та судової системи в цілому. За словами очільника державного відомства, фінансова ситуація в країні дає обмаль часу на такі процедури, тож треба діяти без зволікань.

В.о. Генерального прокурора повідомив дипломатів, що слідство вилучило велику кількість документів щодо вкрадених коштів, хоча значна частина доказів була пошкоджена або знищена. Олег Махніцький висловив сподівання на допомогу британських колег у відновлені носіїв інформації, що містять докази злочинних дій колишнього керівництва держави.

На завершення зустрічі представники британської місії підтвердили непохитність плану дій свого уряду щодо необхідности дотримання міжнародних норм під час вирішення конфлікту на Кримському півострові.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.