Авторські статті

Я не думав, що ідею відмови від російських товарів доведеться комусь пояснювати

Дмитро Різниченко нещодавно влучно сформулював: несправедливість – не найстрашніше, з нею можна боротися. Найстрашніше – байдужість.

Я не думав, що ідею відмови від російських товарів і послуг доведеться комусь пояснювати. Як можна нести гроші тому, хто щойно тебе пограбував і хоче грабувати далі?

Але за останні кілька днів бачив купу людей, не готових відмовитись навіть від улюблених цукерок російського виробництва, на півкроку вийти за межі зони комфорту.

Натомість озвучується та сама казуїстика, яку ми добре вивчили, коли поширювали значно менш очевидну ідею бойкоту товарів ПР:

1. Доведення до абсурду (а давайте ще відмовимось від газу! і не будемо дихати, бо кисень виробляють рослини в російській тайзі)

2. Дітей годувати (а що буде з бідолашними людьми, які продають російські товари чи працюють у російських компаніях??? а??? про них ви подумали??? їм що, звільнятися???)

3. Це нічого не змінить, насправді треба не російські товари бойкотувати, а … (впишіть що завгодно)

4. А знайдіть мені альтернативу! (ось коли в Україні почнуть робити таке саме якісне, смачне й красиве, тоді перестану купувати російське)

При цьому ці люди, не готові навіть на мінімальне самообмеження з патріотично-прагматичною метою, хочуть і навіть вимагають, щоб чиновники перестали брати хабарі, міліція – кришувати бандитів, політики – обманювати.

Руки опускаються.

Otar Dovzhenko

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

97 коментарів

 1. Повністю погоджуюся з автором статті. У тому то й справа, що мова йде, як пише автор, про мінімальне самоообмеження. Без російських цукерок і шампуней прожити можна. Це буде навіть ефективніше, ніж виходити на мітинг з гаслом – “проти Путіна”, “за ЄС”. І обов”язково має бути підтримка українського виробника. Але це вже питання до нашої влади – у першу чергу щоб не розкрадали бюджет. Ви уявляєте, якою б багатою державою була Україна? А то ми з 91-го року з ями вибратися не можемо. Трохи почали при Ющенко і Тимошенко, а потім як почалися чвари – Вітя собі, Юля собі, Вітя Яника поставив прем”єром, і всьо, прієхалі. А Росія – це взагалі велике дно. Там люди живуть за межею бідності – це при таких-то ресурсах. Їх Путін нагинає – а їм у кайф. Та хай собі кайфують, тільки щоб прибрали граблі від моєї країни. До речі, про Євросоюз. Цього вечора у нас вдаома зламалася пральна машина “Бош” – автентична німецька. Ми її купували в 2008 році уже б\у в комісійному магазині. І вона шість років тільки у нас працювала без ремонту!! Оце стандарти Євросоюзу, до яких повинна прагнути Україна! Українці, я вас люблю. Правда за нами! Росіяни, колись і ви зрозумієте, що Путіна пора запхати в концтабір або в одиночну камеру. Він чинить злочини проти людства. Так само як і Янукович, який просив ввести в СВОЮ країну війська.

  1. Спасибо, мысль вообщем правильная, но извините
   уровень жизни в России в раза 3 выше нашего! К СОЖАЛЕНИЮ!
   Кстати, вы загляните в наши глубинки – вот это БЕДНОСТЬ!

   Зарплата доцента в Украине 2700 грн на руки, в России 32000 руб = 8000 грн!
   Информация 100% – белгородская область.

   Вот и считайте кто за чертой бедности и снимите розовые очки,
   искусно надетые на вас журнашлюшками!

   Нам пообещали оклад 44569 руб. – полная ставка! с 1 мая – вот посмотрим не обнанут ли, а потом сделаем выводы.
   И пожалуйста не предлагайте мне ехать в Россию! Я у СЕБЯ дома, на истроической родине моих предков! и никто мне не может указывать! А кто с войной ко мне придет – тот от неё и сгинет!

 2. Вы лучше об украинцах думаете, если вы патриоты!

  И следите за тем, чем занято новое правительство:

  “Слухай, а давай голів ДА міст своїх назначимо – так бабки зручніше воровати буде, хоть тепер ми їх (ми з вами = народ) подоімо, а то яник забурів в натурі! А й ще давай всіх, хто не згоден, голодувати й нас годувати – посадимо, га куме??”

  Вот якось так здається ситуація у нас в країні, якщо вимкнути емоції!

 3. Все комменты не читал! Поэтому если повторюсь –
  не сочтите за плагиат.
  Что такое товары РФ – хлеб, сахар, вода?
  Не знаю. думаю нет!
  А вот КиевСтар и МТС – это да! Это что ни на есть товары РФ!
  А отказаться от мобильной связи слабо?

 4. Коли людина усвідомить, що вона не просто піщинка в океані, а одна із особливих і єдиних крапель в чистій ріці,що саме без мене не відбудеться те неповторне і надзвичайно важливе,тоді зміниться все навколо, зникне байдужість і безвідповідальність. Українські товари є і ціни нормальі, і якість хороша, просто треба навчитись любити і поважати СВОЄ! Раніше,до Майдану, купувала все, що подобалося, особливо не цікавилась, а хто ж його виробив. Та після того, коли з серця нашої країни почала литися кров, я обдуму кожен крок, кожне слово і кожну річ, яку кладу в свій кошик в магазині. І відкрила для себе наші цукерки, яких не купувала, дитячий трикотаж, дитяче харчування … а якщо не знайшла ще українського виробника, то замінила німецьким, польським. Так, коштує дороче, але якість вища від російських таких же товарів. Я люблю російську мову, літературу, фільми, поважаю і спілкуюся з росіянами, які ставляться до мене не як до другосортної, а нарівні.Навчімось поважати себе і своє, тоді й інші почнуть це робити. Р. s.: в студентські роки працювала вожатою в Криму, м. Саки, діти були з Росії (Москва, Петербург, Тула), ми розмовляли кожен своєю мовою, знаходили порозуміння, і в останній вечір вони мені присвятили вірш, написаний УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!!!!!!!!!!!!!! Були помилки,але любов і повага один до одного здружили нас. Настроєні спочатку агресивно, підлітки за 18 днів змінили свій стереотип щодо українців. Треба працювати над іміджем своєї країни та й своїм.

 5. А я і раніше не купувала російські товари, оскільки продукти харчування там дуже неякісні. Наприклад, цукерки там гірші, ніж я їла будь-коли (хімічний присмак дуже відчувається, соя типу “шоколад”, жувати гидко – як пластилін, а “вафельки” взагалі як фанера) – навіть діти не їдять, коли бабуся приносить. Та й взагалі українського якісного товару достатньо, а коли чогось немає – то завжди є італійське, німецьке, французьке та ін. А друзі з Росії приїздили – кажуть, у нас дуже смачні продукти, у них таких немає. Хоча і у нас не все якісне, але я вже знаю, що хороше, а що купувати не варто. Щодо одягу та дитячих іграшок – то тут, в основному, купую якісне з Європи, і дещо українське (його, правда, не дуже багато випускають), російське не купую. Навіть не через бойкот, а просто через якість.

   1. Наблюдается аномальная активность рашистских троллей! Радуйтесь, Путин от щедрот дал денег 🙂

 6. Специально просмотрела все товары в холодильнике и на столе – ничего российского, все производства Украины, а я всегда выбираю только самое вкусное и качественное … так что раша – параша!Статью писал человек совершенно нен грамотный…От газа легко отказаться – его потребляют в большей степени предприятия, для населения хватает собственного газа и при том, что у нас переизбыток электроэнэргии.Так что россия соси свой газ! Надеюсь на мировую переквалификацию в этой отрасли, без участия Раши.

 7. Самі росіяни, зокрема знайомі москвичі, вважають, що в РФ немає власних якісних споживчих товарів, не кажучи вже про продукти харчування. Днями повернувся з Криму: там місцеві говорять, що українські продукти загалом набагато кращі за російські. Крім того, грамотніші навіть задумуються над очікуваним подорожчанням всього, починаючи від харчів і закінчуючи транспортними послугами! Однак, за моїми спостереженнями, основна маса аборигенів чекає збільшення зарплат і пенсій до розміру російських, а не кратного зростання цін! Зовсім скоро отруйний запах ейфорії розвіється і настане сувора реальність!

 8. Люби над все свій рідний край,
  Де нас зродила мати.
  В чужині долі не шукай,
  Тут жити і вмирати.

  (1925р. Василя Ґренджі-Донський)

 9. Типа бендеровци раньше что то Русское покупали, они же бояться и ненавидят все что связано с РоссиейЪЪЪ

  1. Типа хахол. Я хотів би побачити як ти будеш купляти російське якщо завтра твої московські дикуни спалять твою хату, вбють твоїх дітей, зґвалтують твою дружину!

   1. Им не это нужно..дети и жена ваша тоже им ни к чему!
    Им нужен шлейф черноморский и недопустить НАТО!
    Вот они точно сделают с вашей женой еще и не такое…люди им не нужны и не забывайте, кто (из истории должны знать) такие американцы? и как они обошлись с индейцами-патриотами своей родины!
    Надеюсь вы благоразумней и не хотите с хлебом с солью встречать американцев на Нашей земле…

 10. Только идиоты могут вступать с такими лозунгами: 1 . От газа, бензина, атомной энергетики все-равно не откажемся, а это самая большая доля импорта из России. 2. Немало украинских компаний ориентированы на импорт из России, ну, что, люди без зарплат, страна без налогов. 3. Киев уже несет убытки, ведь выходные дни приезжали толпами туристы из России и Белорусии, сейчас- пусто 4. В российских банках еще можно было худо-бедно прокредитоваться, а теперь прикажете ничего не делать, мы ведь патриоты.

  1. Якщо зомбована, зкацаплена дура, то не обов”язково це тут всім демонструвати!

   1. Якщо патріот, то ходи пішки, готуй на дровах. А якщо так жити не можеш, то не ляпай язиком, про те, що виконати неможливо.

   2. о,как ненавистью брызжет, идиотина

 11. «…я больше не хочу делить с обезьянами одну страну…» відомий російський журналіст В.Познер

 12. Не вижу ничего страшного в том что бы отказаться от русских товаров! Зачем кормить окупантов. У нас продукция не хуже, а лучше! Уже месяц принципиально не покупаю российского и ничего не умер!!! Если мы хотим что-то изменить в этой стране надо начинать с себя! Добрый дядя со стороны нам не поможет. А шизофренику пупкину желаю судьбы его кумира Адольфа гитлера!

 13. автор полоумный. или просто в стрессе. сходите к врачу, слушайте релакс. музыку, скушайте шоколадку наконец, и не пишите всего этого бреда. вспомни те, что вы просто человек и у вас должна быть совесть и мозги

  1. Все рекомендоване авторові зробіть собі самі.Нічого неадекватного у написаному не бачу.

 14. Не проявить патриотизма в такой сложный для Украины момент – это предательство.

 15. Я руский,но всей своей душой ненавижу путина и всех кто поддерживает агрессию против моей страны Украины!!!Тепер я буду разговаривать исключительно на украинском языке.А ты чмо путин поцелуй меня в жопу.Ты дебил и проститутка кабаева дебилка и дети твои тоже будут дебилами .Слава Украине!!!

  1. Поважаю і люблю росіян таких як Саша!
   Але ГИДУЮ І НЕНАВИЖУ КАЦАПІВ-УКРАЇНОФОБІВ!
   Так само ГИДУЮ І НЕНАВИЖУ внутрішніх скотів-хахлів (не УКРАЇНЦІВ)!

   1. ненавість (не можу писати це слово з великої) до іншого народу, за будь-якою ознакою, це вже не патріотизм!
    і навіть думати не хочеться про те дійсне слово, як це насправді називається…
    Хто вас навчив такому патриотизму? Ганьба!
    Не соромьте справжніх українців.

  2. Очень печально…. что есть такие агрессивно настроенные люди.
   “Смелые” и “откровенные” одновременно…даже детей трогают…грустно, что вы так считаете.
   Повторюсь – никакой агрессии здесь в Крыму НЕТ!
   Журналисты потеряли остатки и без того тухлой совести и вовсю работают на гонорары! сто двенадцать – единственный пока честный портал.
   Не верьте всему, что слышите и видите это телевидение. А я здесь живу…

   Да, і неважливо, якою мовою ти розмовляєшь – просто будь людиною. І світ стане краще.

 16. А если по делу, то ни какой войны у нас в Крыму нет. И почти все (за исключением 1-2 %) хотели быть в РФ (до сих пор бухаем и радуемся, что наконец-то заживем как люди!!!) и жить не как псы, грызущиеся из-за языка, а получать достойные зарплаты и пенсии.
  И хватит гнать украинцам, говорящим на украинском на украинцев, говорящих на русском и наоборот! У нас проблемы в стране не из-за Росии и языка, а из-за тотальной коррупции и беззакония на самом высоком уровне!
  Кстати, с приходом новой власти ничего не изменилось, а Майдан (не имею ввиду радикально настроенных уродов и ссыкливых гнид вроде билого сашка) , к сожалению, не исправил ситуацию.
  они делят наши с вами бабки и портфели и им выгодно, чтоб мы готовы были разорвать друг друга. Давайте остановим тупейшую из войн а-ля москаль\бандеровец….

  1. (до сих пор бухаем и радуемся, что наконец-то заживем как люди!!!) ГЛАВНОЕ НЕ ОСТАНАВЛИВАЙТЕСЬ – не заметно и вольетесь в семью вольную !

  2. Поздравляю с вступлением в страну без коррупции, честных ментов, судей и прокуроров и самой демократичной властью в мире. Скоро за хлебушком будешь в соседнюю [пі-пі-пі] область на КАМАЗе ездить , что бы на месяц хватило, как ездят к нам с белгородщины “богатые” русские. Как после прочтения этой шовинистической мерзости не вспомнить очень точную характеристику, данную Лениным такого рода особям:«Раб, у которого слюнки текут, когда он самодовольно описывает прелести рабской жизни и восторгается добрым и хорошим господином,.. — есть вызывающий омерзение холуй и хам».

  3. Смешной… А что в России коррупция меньше??? Янукович по сравнению с Путиным вообще бомж. А 12 друзей великого ПУ?? Страна себя загнала в изоляцию и в том числе экономическую. Так что жить будет еще лучше, еще веселей. Поезжайте в россискую глубинку и порадуйтесь жизни…Хотя совок – совком и остался: надежда, что какой-то добрый дядя, царь, президент все даст и все решит…

  4. Якщо 98% хотіли жити в Раше, то хай би їхали собі в рашу, та жили. А стосовно, що треба закінчувать “Воевать”, то Україна ще й не починала . Но логика у тебя где? Значит Раша, как подлая собака, ухватила у хозяина на рынке кусок мяса. А когда ее поймали, она сразу:- давайте прекращать воевать?” Ушлепки обдолбаные! А ты их подпевала.
   Воистину: кацапы – звери. Лютые, кровожадные, но… смертные”.
   А. Солженицин

 17. Феерия ИДИОТИЗМА!!! А правительство на крови пришедшее к власти чё не думает!? Существует десяток вариантов даже в нынешней ситуации! Но ведь президенту ТУРЧИНОВУ не до этого!:-) Он меняте глав РДА! Это самое важное сейчас!

 18. Прикол а я оказался патриот своего народа ,хотел в фози купить печенье обычное( топленое молоко) нравиться мне оно хотел цену посмотреть ,а там производитель на ценнике рошен- не купил у жирного алигарха его галимое печенье. А Украинцы хорошие люди только наивно глупые на одни и те же грабли наступают.Хорошо что в следующих ваших алегархическо- буржуазных революциях Крым уже не будет участвовать.

  1. От ти смішний ,ми скинули тільки одного диктатора,як відразу крим перепригнув до другого ,психологія така рабська без пана з нагайкою жити не можуть,я в Україні ,дивлюсь що хочу ,говорю що хочу і пишу що думаю,а ви в рашці раби рабами ,то не зроби,те не скажи,це не дивись,нафік так жити на колінах.

  2. Крым уже нигде участвовать не будет. Вы, казлы, ещё не знаете – полная блокада – транспортная, экономическая, информационная. Ваша судьба – только паРаша с её гнилым народом и фашиствующим президентом. Мы – в Европе, Крым – в жоппе !!!!!

  3. Ти ще навіть не уявляєш що чекає тебе і твою Рашку-парашку в найближчий час!

   1. эмоции от безнадужности и отсутствия реальной веры в будущее.
    Вы лучше об украинцах думаете, если вы патриот!
    И следите за тем, чем занято новое правительство:

    “Слухай, а давай голів ДА міст своїх назначимо – так бабки зручніше воровати буде, хоть тепер ми їх (ми з вами = народ) подоімо, а то яник забурів в натурі! А й ще давай всіх, хто не згоден, голодувати й нас годувати – посадимо, га куме??”

    Вот якось так здається ситуація у нас в країні, якщо вимкнути емоції!

  4. Василию из Симферополя.

   Бежит собака через границу из Украины в Россию. У нее спрашивают:
   — Ты чего убегаешь?
   Собака отвечает:…
   — В Украине плохо, решила жить в России.
   Через неделю, выпучив глаза, назад бежит в Украину.
   — Ну и чего возвращаешься?
   А она в ответ:
   — В Украине хоть гавкать можно!

   Жаль Василий тебя и людей, которые продают свою Родину, какая бы она в данный момент не была, за печеньку.

 19. А я не покупаю шоколад Рошен и свиточ, не заправляюсь на ОККО, и не поеду больше отдыхать на Западную Украину, раз вы такие умные, и буду ездить в Россию за бензином, покупать российский шоколад и поеду летом в Крым, хоть и ненавижу там отдых

  1. Вот это правильно.По принципу *покусаю себе жопу-пусть соседу будет больно*.Маладца!

 20. …у меня маленькая дочка..детскую одежду покупаю исключительно российского производства…качественно, недорого, безопасно…украинского очень мало, дорого…что прикажете, во имя патриотизма в китайское ребенка одевать…прежде чем от чего нибудь отказываться, своё нужно производить а не песни петь жалостливые про “гирку долю”.

  1. Поддержую 100%
   где отечественные производители????? одни ТОРГАШИ БАЗАРНЫЕ купи-продай!!!

 21. Хочу прорекламировать http://vk.com/public59215680 Новая социальная сеть-Украинская!!! удаляемся с Контактов и Однокласников, с 31 числа , подключаемся к украинской сети

 22. У своїй всепоглинаючій ненависті,від неробства та глупства деякі не найкращі представники українців дійшли до абсурду.Підтримка-не підтримка товарів російського виробництва -це точно абсурд.

  1. Купляючи товари російського виробника, ми фінансуємо його армію, пенсії їхніх пенсіоерів, зарплати чиновників російських в окупованому Криму. Натомість Росія блокує наші товари на кордоні, що приведе економічного хаосу, до безробіття українців, злиднів.Де тут абсурд?

  2. А абсурд підтримувати завойовника, який окупував твою землю, який вбиває твоїх громадян і який прагне вбити тебе, твою сім”ю, твоїх дітей

   1. Наших громадян на майдані вбивали хтозна хто, і хтозна хто їх замовив.

 23. К сожалению идиотов хватает, одни жизню жертвуют, а другие не могут перестать жрать русское фуфло, там качественного ничего нету, одна отрава.КАк говорил великий Хью Лори “«Я бы бойкотировал русские товары, если бы они делали хоть что-нибудь помимо депрессии для всего мира»

 24. Обычное и очередное манипулирование биомассой c помощью чувства патриотизма.

 25. Прежде нужно про свой народ думать, а не про тех кто на нас зарабатывает(россиян),это нормально поддержать свою страну в нелегкое для нее время,они же не думают про наших детей иоскорбляя и не считая нас за суверенное государство.

 26. поддерживаю бойкот, даже сидя в оккупации. приходится все читать внимательно

 27. Пропускає тільки коментарі бандерівські…. Проплачєний сайтік то і модєратор….

  1. А ти зайди в магазин і здивуєшся на скільки знизились продажі москальського товару ,там також бандерівський модератор сидить? До автора статті питання ,це які такі цукерки з рашки кращі від українських,я наприклад і до бойкоту солодощі українські купував ,бо москальські ще то ге.

 28. Для більш ефективного бойкоту російських товарів мона б було стоврити відповідні “комфортні” умови для них – просто підвищити плату за імпорт (в рази)або заборонити його взагалі (в т.ч. і газ із нафтою).

 29. ua:
  Я та багато моїх товаришів і знайомих не купуємо Російські товари, а саме товари які починаються штрих кодом на 460-469. Мешкаю у місті Києві. Вважаю що так потрібно робити з агресором.
  ru:
  Я и многие мои товарищи и знакомых не покупаем Российские товары, а именно товары которые начинаются штрих кодом на 460-469. Живу в Киеве. Считаю так нужно делать с агрессором.

   1. Ну правильно ,дебілізму москалів кінця краю не видно.А не купуючи товари ми не платим податки в паРашку ,які вкладені в собівартість їхнього товару.

 30. Я не кпую товарів з західної України, межа по Дніпро. Хай вони зальються своїм львівським півом.

   1. так точно москальського і взагалі нічого доброго нема

  1. п ей мочу путинскую раз тебе козлина украинское противно и вообще паРаша велыка [пі-пі-пі] туда [пі-пі-пі] гнойный

 31. Сегодня делала в супермаркете покупки на неделю и внимательно изучала штрих-коды и их соответствие стране-изготовителю. Вывод – к России относится не только код 046,а еще 040. Надо смотреть не только штрих-код , но и страну-изготовителя в аннотации товара.

 32. ЦІ ІСТОТИ НЕ ЛЮДИ І ТИМ БІЛЬШЕ – НЕ УКРАЇНЦІ!
  ЦЕ БІОМАСА. ЗДЕНАЦІОНАЛІЗОВАНЕ, ЗДЕМОРАЛІЗОВАНЕ СТАДО МЕРЗЕННИХ ХОЛУЇВ!
  ЦЕ ПРО НИХ ЩЕ ШЕВЧЕНКО ПИСАВ, ЩО “ЗА ШМАТ ГНИЛОЇ КОВБАСИ” ГОТОВІ І МАТІР ПРОДАТИ!

  1. Это ты про себя и подобных тебе фашистов-бандеровцев? Смерть вам [пі-пі-пі]

   1. Осьяскравий приклад руского нациста.

   1. Марійка ти що здичіла що почала гавкати?

   2. Марійка, йди лізни чоботі шляхтському пану….. або обамичу цілуй містечко… Бо вони топтали вас як кур так й ще будуть, аж очі позеленіють як у мурина угорського.

  2. “Хохол останется хохлом
   Хоть ты пусти ЕГО в Европу
   Где надо действовать умом,
   Он напрягает только ж*пу.

   И потому-то на Руси
   Завещано аж Мономахом:
   “Связаться Боже упаси!
   С тремя – жидом, хохлом и ляхом “.

   Коварен жид, хотя и слеп ;
   Кичливый лях – похуже бл ** и,
   Хохол же – съест с тобою хлеб,
   И тут же в суп тебе нагадит” (с).

   “Хохлы”, Т.Г.Шевченко 1851г

   1. Хахол – це істота позбавлена національного духу.
    Українець – ГОРДИЙ, БЕЗКОМПРОМІСНИЙ, ПАТРІОТИЧНИЙ ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНИ!

 33. В корне не согласен. Очень многие сознательно отказываются от российских товаров, как альтернатива – можно покупать белорусские, и качество и цена – норм. Но тут возникает казус: ведь надо в первую очередь не обычным людям НЕ поддерживать россию, а правительству начать, и как можно быстрее, ПОДДЕРЖИВАТЬ своего производителя, создавая реальные преференции для производителя (особенно потребительского сектора), а не для импортеров, ввозящих российский товар.

 34. Уж коли “МТС Украина” есть в списке, то и “Киевстар”, который пренадлежит русскому “Вымпелком” нужно внести.

  1. Покупайте товары белорусские. Качественные, цена приемлема, вкусные. Проверила на детском питании.

   1. вот пиндуй нах со своими товарами лукаша..а

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.