Техно

Орнітологи знайшли батьківщину птахів

Всі сучасні птахи походять від істот, які жили 95 мільйонів років тому на невеликому фрагменті суші, який відділився від суперконтиненту Гондвана — майбутньої Південної Америки. Більш того, предки птахів пережили зліт видової різноманітності після швидкого вимирання динозаврів 66 мільйонів років тому. До такого висновку прийшли американські генетики, автори статті в журналі Science Advances.

Орнітологи розглядали походження трьох нині існуючих груп птахів — безкілеві (Palaeognathae), куди входять страуси, ківі та інші нелітаючі птахи, Galloanserae (гуси і кури), і новонебних (Neoaves) — до цієї групи відносяться інші види. Стародавніх птахів, нащадки яких не дожили до сучасності (археоптеріксів і конфуціорнісів), вчені не брали до уваги.

Генетичні дані вони отримали за допомогою  двох генів, які присутні у 230 видах: мутації в них є свого роду годинами, котрі точно вказують на виникнення і поділ видів. Також вчені взяли до уваги анатомічні дані у 130 вимерлих видів.

З’ясувалося, що останній загальний предок всіх сучасних птахів жив на заході Гондвани. Крім того, до моменту вимирання динозаврів птахи вже встигли поділитися на безкілевих, Galloanserae і новонебних. Мабуть, саме палеогенова катастрофа дозволила цим птахам перейти до сучасної різноманітності видів (і займаних екологічних ніш), і заселити всю планету.

Цей процес йшов під впливом тектонічних і кліматичних зрушень, вважають орнітологи. До сучасних Австралії і Нової Зеландії птахи добиралися через Антарктиду, до Євразії і Африки — через Північну Америку, користуючись виникнувшими при падінні рівня моря сухопутними перешийками.

Дослідження малює досить переконливу картину ранньої еволюції птахів, однак ставить нові запитання. Перш за все, незрозуміло, чому по всьму світу зникли энанціорнісові птахи.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.