Древні мисливці в Арктиці харчувалися білими ведмедями

Російські вчені в Арктиці виявили сліди стародавніх людей, що харчувалися білими ведмедями. Раніше не було відомо, чи входила ця тварина в сферу інтересів первісних мисливців.


Відкриття зробили фахівці Інституту історії матеріальної культури (ИИМК) РАН за результатами роботи археологічної експедиції на острові Жохова з групи Новосибірських островів в Північному Льодовитому океані.

Жоховський стоянка – одина із самих північних археологічних пам’яток світу. Вчені вважають її найдавнішим слідом перебування людини у високих широтах, що свідчить про освоєння цих територій близько 8000 років тому. Знайдені тут антропологічні останки – найдавніші у високих широтах Арктики.

У цей період сучасні Новосибірські острови були частиною суші. На морському узбережжі розташовувався постійний табір, де жили від 25 до 50 осіб. Приблизно третина з них були активними мисливцями, що залишали табір для промислу північного оленя. По залишках тварин на цьому місці вчені змогли відновити річний цикл мешканців стоянки.

Харчування білим ведмедем є унікальною особливістю стародавніх мешканців острова Жохова: в інших місцях слідів поїдання цієї тварини поки не було виявлено. Промисел ведмедя здійснювався в основному в зимовий час, переважно в барлогах, де мисливці добували залеглих в сплячку самок. Тактика їх полювання була доведена до досконалості, про втрати серед мисливців не повідомлялося. На думку вчених, свої навички стародавні мисливці «відточили» на бурому ведмеді.
У ході розкопок археологи також ідентифікували останки чотирьох чоловіків і жінки, розповів ТАСС керівник Яно-Індігирської експедиції ІІМК РАН Володимир Питулько. Генетичне дослідження показало, що вони належать до групи, що мала західно-євразійське походження. Ці люди прийшли сюди з території, що лежить західніше: можливо, з півночі Західного Сибіру або з Уралу. Імовірно, що люди котрі тут жили є предками всіх сучасних етносів даної території: якутів, росіян, народів тунгусо-манчжурской групи і юкагірів

ТАСС

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh