Авторські статті

Древні мисливці в Арктиці харчувалися білими ведмедями

1Російські вчені в Арктиці виявили сліди стародавніх людей, що харчувалися білими ведмедями. Раніше не було відомо, чи входила ця тварина в сферу інтересів первісних мисливців.


Відкриття зробили фахівці Інституту історії матеріальної культури (ИИМК) РАН за результатами роботи археологічної експедиції на острові Жохова з групи Новосибірських островів в Північному Льодовитому океані.

Жоховський стоянка – одина із самих північних археологічних пам’яток світу. Вчені вважають її найдавнішим слідом перебування людини у високих широтах, що свідчить про освоєння цих територій близько 8000 років тому. Знайдені тут антропологічні останки – найдавніші у високих широтах Арктики.

У цей період сучасні Новосибірські острови були частиною суші. На морському узбережжі розташовувався постійний табір, де жили від 25 до 50 осіб. Приблизно третина з них були активними мисливцями, що залишали табір для промислу північного оленя. По залишках тварин на цьому місці вчені змогли відновити річний цикл мешканців стоянки.

Харчування білим ведмедем є унікальною особливістю стародавніх мешканців острова Жохова: в інших місцях слідів поїдання цієї тварини поки не було виявлено. Промисел ведмедя здійснювався в основному в зимовий час, переважно в барлогах, де мисливці добували залеглих в сплячку самок. Тактика їх полювання була доведена до досконалості, про втрати серед мисливців не повідомлялося. На думку вчених, свої навички стародавні мисливці «відточили» на бурому ведмеді.
У ході розкопок археологи також ідентифікували останки чотирьох чоловіків і жінки, розповів ТАСС керівник Яно-Індігирської експедиції ІІМК РАН Володимир Питулько. Генетичне дослідження показало, що вони належать до групи, що мала західно-євразійське походження. Ці люди прийшли сюди з території, що лежить західніше: можливо, з півночі Західного Сибіру або з Уралу. Імовірно, що люди котрі тут жили є предками всіх сучасних етносів даної території: якутів, росіян, народів тунгусо-манчжурской групи і юкагірів

ТАСС

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.