Авторські статті

Опозиція знову прогавила все. Куди вони дивилися, чому тільки зараз “побачили”?

Більша частина норм зі скасованих Верховною Радою скандальних «законів 16 січня» продовжує діяти. У законі про їх скасування не було прописано повернення до колишньої редакції законів, в які вносилися зміни. На це “звернули увагу” тільки зараз.

«Логічніше було б постановою Ради скасувати рішення про прийняття цих законів, констатувавши порушення процедури при голосуванні 16 січня. Парламент обрав інший шлях – оголосив, що пакет нормативних актів від 16 січня втрачає чинність. Але тоді потрібно було окремо прописати в тексті закону, що повертається колишня редакція законів, що діяла до внесення в них змін. Чомусь депутати це упустили», – колишній заступник міністра юстиції (2005-2006 роки) Дмитро Котляр.

При цьому Котляр зазначив, що пакет «законів 16 січня» був документами одноразової дії, вносячи зміни до чинного законодавства, і до моменту їх скасування Радою зміни вже були внесені.

Як вихід з положення юрист пропонує, щоб усі сторони заявили про те, що введені норми скасовані і не будуть застосовуватися на практиці.

«Усі сторони повинні публічно заявити, що незважаючи на неоднозначність ситуації, всі ці норми дійсно скасовані і не будуть застосовуватися на практиці ні правоохоронними органами, ні судами. Потрібно щоб і Мін’юст, і адміністрація президента оголосили, що вважають їх «мертвими нормами», – зазначив пан Котляр.

За словами юриста, така заява не зможе гарантувати те, що норми знову не оголосять чинними, але зменшать такий ризик.

Водночас він вважає, що депутати можуть звернутися до Конституційного суду для підтвердження легітимності норм.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.