Авторські статті

Якщо парламент якнайшвидше не розпочне розв’язання кризи в державі – говоритиме вулиця

Зараз депутати парламенту як представники громади мають взяти на себе відповідальність, розпочати конституційний процес і в найкоротший термін розв’язати проблему із незаконним поверненням до Конституції 1996 року. Поки триватиме цей процес – маємо ухвалити закон про звільнення та припинення кримінального переслідування учасників акцій протесту без будь-яких умов. Коли ж цього не буде зроблено – градус напруги в суспільстві тільки зростатиме – знову заговорить вулиця, народ України, який має на це гарантоване Конституцією право. Про це 5 лютого 2014 року, виступаючи в парламенті, заявив заступник голови фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді України Андрій Мохник.

Звертаючись до депутатів, свободівець наголосив: країна перебуває у глибокій суспільно-політичній кризі, але нині парламент ще має можливість її врегулювати. “Однак у разі, якщо Верховна Рада запізнюватиметься із діями, вона попросту залишиться в стороні від історичного процесу. Тому ми як люди, уповноважені громадою, маємо взяти на себе відповідальність і реально зробити кроки до початку конституційного процесу і у якнайшвидші терміни розв’язати проблему щодо незаконного повернення до Конституції 1996 року.

Поки триватиме цей процес, буде створена робоча група – треба дати сигнал суспільству, що розв’язання кризи в країні розпочалося. Тому “Свобода” наполягає на тому, аби в порядок денний було внесено та затверджено проєкт закону №4172 авторства народних депутатів Ігоря Швайки та Олександра Мирного. Цим законом ми знімемо будь-які умови щодо звільнення та припинення кримінального переслідування учасників акцій протесту.

Якщо цього не буде зроблено – далі говоритиме вулиця, ескалація конфлікту тільки зросте. Тоді вже не парламент ухвалюватиме рішення, а говоритиме громада, користуючись своїм безпосереднім правом, гарантованим статтею 5 Конституції України”, – заявив Андрій Мохник.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.