Українці в Чехії

Опитування: більшість жителів Чехії добровільно продовжують носити маски

Після повної відміни «масочного режиму» добровільно продовжують носити маски в суспільних місцях 52% жителів Чехії. Такі результати опитування агентства Median, проведеного для «Чеського радіо».

Більшість учасників дослідження (75%) заявили, що обов’язково одягають маску при відвідуванні будинку престарілих, навіть якщо цього не вимагатимуть правила. Мета – не піддавати навіть мінімальному ризику літніх людей.

Іншими популярними відповідями на питання, за яких обставин чехи збираються добровільно носити маски, були: відвідування лікаря (67%), поїздки в громадському транспорті (57%), в будь-яких критих приміщеннях, наприклад, в офісі або магазинах (42%), під час прогулянок на вулиці (20%).

Нагадаємо, що з 25 травня жителям Чехії дозволено знімати маски на вулицях, але за умови дотримання двометровою соціальної дистанції. Разом з тим їх, як і раніше, обов’язково носити в громадському транспорті і в усіх критих приміщеннях (за винятком працівників офісів і гарячих виробництв, при дотриманні соціальної дистанції). Раніше міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех заявивши, що якщо епідеміологічна ситуація не погіршиться, то повністю масковий режим може бути скасований в кінці червня.

Респондентів також попросили відповісти, чи планують вони робити щеплення від COVID-19, якщо вакцина буде винайдена. Відповіді розділилися майже порівну: 49% респондентів відповіли «так», тоді як 43% заявили, що не стануть робити щеплення від коронавіруса.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України