Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 3 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

В результаті бойових дій на Дебальцевському плацдармі російсько-терористичні війська зазнали серйозних втрат, в т.ч. санітарні. В н.п.Красний Луч та Антрацит, куди доставляють поранених терористів, всі медичні установи переповнені. У н.п.Сніжне, куди доставлена основна частина важко поранених бойовиків, фіксується відсутність препаратів та гостра нестача медичного обладнання та витратних матеріалів (йде «експропріація» шприців в ветлікарнях). У Донецьку морги перестали обслуговувати цивільне населення через відсутність місць.


У районі н.п.Попасна противник спробував продовжувати наступальні дії. Із застосуванням декількох одиниць бронетехніки (6 ББМ, 2 танка) був атакований один з блок-постів українських військ. Атака була відбита, одна БМП-2 і одна одиниця автотранспорту бойовиків знищені, противник відійшов на вихідний рубіж.

У н.п.Донецк (район Київського проспекту) зафіксовано прибуття бронегрупи російсько-терористичних військ (до 10 танків, 18 БТР і БМП, кілька знарядь МТ-12 і 120-мм мінометів, до 10 вантажних авто), укомплектовані російськими військовослужбовцями неслов’янської зовнішності . Попередньо в даному районі була проведена насильницька «евакуація» населення. Вже відзначені випадки мародерства з боку прибулих військовослужбовців РФ.
Південніше н.п.Алчевск розгорнута артилерійська група терористів, яка «працює» по сектору Чорнухине. У складі артгрупи – 26 знарядь ствольної артилерії, 8 установок РСЗВ.

У н.п.Авдіївка артобстрілом з боку терористів був накритий міський ринок, зафіксовані пожежі. Також постраждали декілька об’єктів комунальної інфраструктури.

Противник продовжує підкидати через н.п.Алчевськ підкріплення. Протягом останньої доби зафіксовано перекидання порядку 25 одиниць техніки, з яких 15 – бронетехніка. Прибула техніка готується до перекидання в район н.п.Первомайск і Червоний Орач.

По позиціях російсько-терористичних військ в районі Брянки та Стаханова завдано удару українською артилерією, в результаті чого накритий ряд військових об’єктів супротивника, включаючи один з пунктів управління. Противник залишив ряд позицій в районі Брянки.

Також знищений пункт управління російсько-терористичних військ в районі н.п.Металліст, де українська артилерія завдала вогневого удару по базовому табору бойовиків. Раніше група ІС повідомляла про створення даного пункту управління, призначеного для координації дій бандформувань, що оперують в районі н.п.Счастя та Станиця Луганська.

У н.п. Ровеньки прагнення «уряду ЛНР» провести «мобілізаційні заходи» закінчилося виявленням невдоволення серед місцевого населення. Керівництво місцевої «комендатури» терористів погрожує розстрілами відмовників.

У районі н.п. Станиця Луганська зафіксована спроба бойовиків провести «акцію ІПсО» (за допомогою потужних динаміків у бік українських позицій транслювався гімн СРСР).

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України