Мобілізація: хто військовозобов’язаний і яка платня учасникам бойових дій. (Інфографіка)

Питання мобілізації зараз є дуже актуальним. Люди побоюються або ж навпаки очікують отримання повістки, бо точної інформації щодо мобілізації не знаходять. Заступник військового комісара по роботі з особовим складом Донецького обласного комісаріату підполковник Микола Шарий розповів про те, хто в Україні вважається військовозобов’язаним та підлягає мобілізації, а кому повістки чекати не варто.

«Військовозобов’язаним вважають того, хто проходив військову службу і має військову спеціальність, перебуває на обліку у військкоматі. Якщо дозволяє віковий ценз, така людина може бути мобілізована », – пояснив Шарий.

Якщо у людини є військовий квиток без позначки – так званий білий квиток, вона не вважається військовозобов’язаним.

Також, за словами воєнкома, мобілізовані можуть бути ті, у кого була військова кафедра у вузі. Військовозобов’язаними вважаються також медичні співробітники.

Призовний вік для чоловіків – від 20 до 60 років, для жінок – від 20 до 55.

“Хто не проходив строкову військову службу, той не може бути мобілізованим”, – повідомив Микола Шарий. За його словами, ті громадяни України, які потрапляють за віком під весняний призов, проходити військову службу будуть на підконтрольних українському уряду територіях і не будуть задіяні в АТО.

Тим, хто підлягає мобілізації, уряд розробив систему матеріальних стимулів. За знищення військової техніки супротивника учасники антитерористичної операції будуть отримувати додаткову винагороду.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк задля виконання доручень Президента Петра Порошенко підписав урядову постанову про особливості додаткових виплат учасникам АТО.
Проектом постанови передбачається виплачувати у двократному розмірі грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у АТО, військових конфліктах; в триразовому розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях з моменту оголошення воєнного часу; 1000 гривень за кожну добу безпосередньої участі військовослужбовця в бойових діях, додаткову винагороду за знищення військової техніки супротивника.

Так, за знищення автомобіля винагорода складає 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. грн); танка – 40 мінімальних заробітних плат (48 тис. грн); реактивної системи залпового вогню – 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. грн); бойового літака – 100 мінімальних заробітних плат (121 тис. грн).

Корупція.інфо

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh