Українське військо

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 16 січня

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

У зоні конфлікту на Донбасі російсько-терористичні війська продовжують вести активні дії, нарощуючи градус напруженості. Однією з точок найбільшого протистояння протягом останньої доби був аеропорт у Донецьку (ДАП).

Не виконавши завдання по штурму позицій українських військ у ДАП, після нанесення ударів у відповідь української артилерії,  атакуюча бронегруппа противника відійшла в район Спартака. У ході атак бронегруппа зазнала втрат у живій силі і техніці (4 одиниці бронетехніки). В даний час дана бронегруппа відновлює боєздатність шляхом доукомплектування, за рахунок підкріплення, прибулого з району Горлівки.

З району н.п.Ясиновата і Куйбишевського р-ну Донецька по позиціях українських військ і цивільних об’єктах працюють артилерійські групи російсько-терористичних військ. Вогневі удари періодично наносяться по позиціях українських військ в районі Авдіївки і даПа. Відзначається наявність піхотного прикриття. Також в результаті обстрілів відзначені попадання по об’єктах Авдіївського коксохімічного заводу (не менше 10 влучень на протязі 3-х діб).

У напрямку до н.п. Донецьк через н.п.Сніжне і Амвросіївка продовжують слідувати конвої постачання російсько-терористичних військ. Мережа групи ІС фіксує до 15-20 тентів на добу. Деякі колони слідують в супроводі бронетехніки і піхотних підрозділів російсько-терористичних військ.

У районі н.п.Єленовка командування противника вживає термінових заходів з відновлення «лінії фронту» (раніше, як повідомляла група ІС, в результаті масового дезертирства і втечі підрозділів терористів, «фронт» російсько-терористичних військ в даному районі був «провалений». ). Зокрема, в даний район перекинуто з Петровського району Донецька додаткові підрозділи бойовиків (в основному залишки підрозділів російських «козаків» і підрозділи формувань «ДНР», що раніше діяли в Донецьку). Перекидання сил і засобів здійснювалася під прикриттям артилерійського вогню (за версією групи ІС, трагедія під Волновахою – наслідок спроби затримати або перешкодити можливому просуванню українських військ на північ від села Степове в сторону Оленівки до прибуття поповнення).

Триває перегрупування батальйонної тактичної групи (БТГ) російсько-терористичних військ, зосередженої на напрямку Павлопіль – Талаківка. Після невдалих дій авангарду даної БТГ як прикриття (спроба з боєм відтіснити українські підрозділи в районі Павлопіль з метою заняття вигідного рубежу), район розгортання віднесений назад углиб позицій бойовиків.

До флангу Дебальцевського плацдарму (район н.п.Ірміно) прибула ротно тактична група (РТГ) російсько-терористичних військ. У складі даної РТГ – 15 бойових броньованих машин і 3 танка. Дана РТГ – передовий підрозділ БТГ противника, яка перекидається через Краснодон-Луганськ і зосереджується за н.п. Стаханов. РТГ укомплектована російськими військовослужбовцями з частин і з’єднань Південного військового округу РФ.

У районі н.п.Гранітне – Тельманове прибула напередодні бронегруппа, яка зайняла позиції в першій лінії. У проміжку між Тельмановим та Комсомольськом відзначається активний рух транспортних засобів противника в обох напрямках, а також активна робота радіозасобів.

Російські «фахівці» продовжують заходи щодо централізації військової структури т.зв. «Новоросії». Проведена нумерація бандформувань, їх структуризація (полки, бригади, батальйони), введена єдина організаційно-штатна структура, призначений командний склад, присвоєні «общевоинские звання» ватажкам бандформувань, що входять в єдину структуру.

Дмитрий ТЫМЧУК

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.