Авторські статтіНовини

ООН закликає сторони конфлікту дати можливість вивезти з Алеппо хворих

Представник ООН з гуманітарних питань Стівен О’Браєн закликає надати можливість виведення з сирійського міста Алеппо хворих та поранених. “Необхідно діяти негайно, щоб припинити це життя в пеклі”, – заявив він у Женеві, повідомляє у неділю, 2 жовтня, агенція AFP. За словами О’Браєна, продовження бомбардувань міста, зокрема лікарень у східній частині Алеппо, що контролюється повстанцями, знищить місцеву систему охорони здоров’я. Представник ООН закликав сторони конфлікту надати гуманітарним організаціям хоча б можливість вивезти з міста у безпечні регіони хворих та поранених.

Тим часом наступ сирійських урядових сил в Алеппо триває. За повідомленням агенції AP, повстанцям запропонували залишити східну частину міста. Сирійська армія обіцяє надати їм вільний кордор для виходу з міста та необхідну допомогу. За даними Сирійського центу моніторингу за дотриманням прав людини, у неділю повстанці понесли “великі втрати”.

Напередодні у східній частині Алеппо на одну з лікарень були скинуті бочкові бомби, які мають високий заряд вибухової речовини, але низьку точність, що призводить до великої кількості жертв. Правозахисники називають бочкові бомби зброєю масового терору та вважають їх використання військовим злочином. На сході Алеппо, де до цих пір перебувають близько 250 тисяч цивільних, функціонують лише шість госпіталів. За даними ООН, уже три лікарні були атаковані авіацією, включно з дитячою клінікою, розрахованою на тисячі пацієнтів.

У західній частині Алеппо, яку контролюють сирійські урядові війська, за наявними даними, проживає близько мільйона людей.

Сирійська армія розпочала 22 вересня масований наступ на сході Алеппо. У цьому її підтримує авіація Росії.

Як повідомляє dpa, генеральний секретар Ради співробітництва арабських держав Перської затоки Абдель-Латіф аль-Саяні назвав напади на Алеппо “тяжким порушенням міжнародного права” та закликав РБ ООН до ухвалення необхідної резолюції. Як відомо, Саудівська Аравія підтримує у конфлікті сирійських повстанців та виступає за повалення режиму президента Сирії Башара Асада.

Джерело: Deutsche Welle

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України