Комісія з прав людини Організації Об’єднаних Націй хоче зробити аборт критерієм оцінки права на життя

Цей допоміжний орган ООН, відповідальний за захист і промування прав людини, підготував у так званому Загальному коментарі нову інтерпретацію права на життя, викладеного в п. 6 Міжнародної конвенції громадянських і політичних прав.

Це скандальна пропозиція, оскільки вона написана таким чином, аби прихильникам абортів надати юридичну підставу вимагати аналогічних записів у законодавствах своїх держав. Країни, які підписали Конвенцію, читаємо в документі, мусять гарантувати безпечний доступ до абортів «заради збереження життя і здоров’я вагітної, в ситуації, коли вагітність, доношена до кінця, викликала би біль і страждання, особливо коли вона є наслідком ґвалту або кровозмісного вчинку або коли плід має пошкодження смертельного рівня». Також у пропозиції міститься ствердження, що держави-підписанти не повинні «необґрунтовано запроваджувати принизливі або обтяжливі вимоги стосовно жінок, які бажають зробити аборт». У подальшому тексті формулюється веління, аби не застосовувати жодних карних санкцій не тільки щодо жінок, які вдаються до аборту, але також і щодо медиків, навіть якщо вони, роблячи аборт, порушують законодавство.

Проект представлений на міжнародне консультування, в якому взяли голос, зокрема, гроно юристів з усього світу. Вони підписали спеціальний лист із цього питання — загалом 89 осіб, відомих теоретиків і практиків закону, — протестуючи проти запропонованого Комісією розв’язання. Юристи підкреслюють, що інтерпретація, запропонована в Загальному коментарі, провадить до тривожного розширення юридичних підстав аборту. Також вони звертають увагу на факт, що жодна з обов’язкових міжнародних конвенцій на тему прав людини не створює підстав до такої інтерпретації. «Якби поради Комісії були схвалені, — написано у листі, — то настільки широке розуміння юридичного схвалення аборту могли би провадити до суттєвого ослаблення основоположного права на життя, а його значення і сила були би розмиті. Тому ми висловлюємо сподівання, що остаточна версія Загального коментаря повернеться до своїх джерел, тих самих, що лягли в основу Конвенції 1966 року, де право на життя було підтверджене належним чином і повністю».

Підписанти листа постулюють перегляд у зв’язку з цим змісту параграфів 9 і 10 Загального коментаря до Конвенції таким чином, аби цей документ не розходився з правом на життя.

Лист підписали, серед інших, італійський політик і юрист професор Рокко Буттільйоне та американський біограф св. Йоана Павла ІІ доктор Джордж Вайґель.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh