Духовне

Подорож ікони Блаженної Йосафати в Італії

З нагоди 125 Ювілею від заснування Згромадження ССНДМ була організована “подорож” ікони Блаженної Йосафати з вмонтованими мощами по цілому світі, де виконують свою місію Сестри Служебниці. Початок подорожі – 2013 рік. Під час освячення Патріяршого Собору Воскресіння Христового в Києві, в серпні 2013 року, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, освятив ікону під час особистої зустрічі із Сестрами Служебницями, які приїхали до Києва із всіх континентів, де є спільноти Згромадження.

За накресленим планом “подорож” розпочалася із Аргентини. Далі була Бразилія, США, Канада, Австралія, Польща, Франція, Словаччина, Сербія, Німеччина, Хорватія, Боснія, Україна, Бельгія, Англія, Казахстан. У липні 2017 року ікона Блаженної Йосафати прибула до Риму. У Вічному місті, під час ХІІІ Генеральної Капітули Згромадження, ікона перебула в Колегії Святого Йосафата, а зараз є в Генеральному Домі Згромадження Сестер Служебниць.

Початковий задум та план подорожі, за натхненням Святого Духа, належить колишній Генеральній Управі Згромадження, на чолі із с. Терезою Слота, СНДМ, вислуженою Генеральною Настоятелькою. Новообрана Генеральна Настоятелька  с. Софія Лебедович, СНДМ, із своєю Радою вирішили закінчити “подорож” ікони по всіх українських (і не тільки) громадах в Італії. Тим самим дякуючи Богові за всі отримані ласки протягом 125-и літньої історії Згромадження.

З благословення Преосвященного владики Діонісія Ляховича, Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італї, с. Софія Лебедович, СНДМ, Генеральна Настоятелька, звернулася із пропозицією відвідати українські громади з іконою Блаженної Йосафати безпосередньо до душпастирів під час чергових зборів у м. Лукка.

На початку зустрічі, яка відбулася 4 жовтня 2017 р., Генеральна Настоятелька коротко представила історію Згромадження та історію подорожі ікони. Сестра Софія подякувала отцям за всю співпрацю із Згромадженням та запропонувала ідею від Генеральної Управи, яку поблагословив Апостольський Візитатор, щоб Ювілейна ікона Блаженної Йосафати “відвідала”, по можливості всі греко-католицькі громади в Італії. Після обміну думками, деяких уточнень та запитань с. Софія подякувала владиці та священникам за можливість зустрітися.

Зранку, 4 жовтня, Генеральна Настоятелька разом із сестрами із спільноти Генерального Дому взяли участь у Архієрейській Літургії в катедральному соборі міста Лукка, яку очолив Владика Діонісій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України