Авторські статті

Народні депутати Верховної Ради хочуть підвищити собі зарплату майже в два рази

У Верховній Раді зареєстрований проект постанови № 7172 “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України”.

Згідно з текстом постанови, яке було зареєстровано в парламенті 5 жовтня, пропонується “встановити розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету Міністрів України, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року”. Таким чином, фактична зарплата народних депутатів зросте майже в 2 рази – з 17 тисяч до 30 тисяч.

Зокрема, пропонується чолі Верховній Раді призначити оклад у розмірі 12 прожиткових мінімумів (19 488 грн), першому заступнику – 11,5 (18 676 грн), заступнику – 11 (17 864 грн), члену комітету парламенту – 10 (16 240 грн).

Пропонується також встановити загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата України в розмірі 25 прожиткових мінімумів (40 600 грн).

Один з авторів законопроекту народний депутат від “Радикальної партії” Олег Купрієнко в ефірі телеканалу “112” заявив, що “фахівцям потрібно платити гідну зарплату”.

“Фахівцям треба платити гідну зарплату. Якщо ви хочете, щоб люди без освіти, без умінь, без знань правили державою, давайте будемо говорити, що не треба їм платити, – вони вкрадуть. А якщо не вкрадуть? Напишуть таких законів, що завтра ніхто не буде жити в Україні”, – сказавши він.

“Наприклад, остання моя зарплата, я її отримую на карткової рахунок, 13 546 тис. грн 67 коп., в перекладі на американський долар аж 512 доларів. У мене питання, ви так дідуся Леніна любите, який розповідав, що куховарки можуть правити державами, або ви взагалі живете в іншій країні?”, – додав нардеп.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України