Авторські статтіНовини

Океанолог розповів про небезпеку фізалій, що стали причиною закриття пляжів в Тайланді

Провідний спеціаліст, який представляє Інститут океанології ім. Ширшова, Василь Спірідонов розповів ЗМІ про небезпеку зустрічі з фізаліями або, як їх називають, португальськими корабликами. Унаслідок окупації останніми пляжів Тайланда, місцева влада вирішила тимчасово закрити для туристів ряд популярних курортів, у тому числі Пхукет.

Океанолог зазначає, що токсична речовина, якою даний організм вражає  людину при контакті, діє як нервово-паралітичний засіб. У разі, якщо з фізаліями зіткнутися далеко від берега, то можна досить легко потонути, зазначає експерт, бо тіло буде просто знерухомлене.

Науковець рекомендує уникати зустрічі з цими представниками водного світу. Це не так важко, адже їх легко виявити у воді. Фізалії, які, до речі, не відносяться до медуз, а є їх родичами, мають досить насичений колір і викидають гребінь, який зовні схожий на вітрило. Це робить їх дуже помітними і дозволяє людям позбавити себе від проблем з цими організмами. При цьому необхідно дотримуватися уважності і бути обережним у місцях, де вони раніше були помічені.

Що стосується причин масової міграції фізалій до берегів Таїланду, то тут фахівець припускає, що вплив на це створили вітрові течії.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про закриття владою Таїланду ряду курортних пляжів із-за загрози отруйних організмів. Жертвами фізалій вже стали 20 відпочиваючих. Запобіжні заходь торкнулися зокрема і популярного курорту Пхукеті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.