З приходом весни, коли нарешті можна зняти верхній одяг і розправити плечі, не боячись зимових морозів, неодмінно хочеться змін. Як правило, в першу чергу, ми змінюємо гардероб і взуття. І якщо вибираючи одяг, ми, найчастіше, відштовхуємося від модних тенденцій і власних відчуттів, то при покупці взуття слід звертати увагу на кілька важливих нюансів.
Яким ж має бути взуття для весняного сезону, щоб воно прослужило своїй власниці довго і надійно?
Якщо говорити про підошву весняного взуття, то вона повинна бути стійкою. Краще уникати покупки туфель або мештів з абсолютно плоскою і занадто слизькою підошвою. Вся справа в тому, що весняна погода часто передбачає калюжі. Саме тому, оптимальний варіант — трохи рифлена підошва з виступами і маленькими зрізами, або ж протекторами. Більше того, сьогодні у продажу є моделі взуття з підошвами, спеціально захищеними від ковзань у весняну пору.
Також пам’ятайте про те, що підошва повинна бути не дуже грубою і жорсткою, але в той же час, не занадто м’якою. Перед тим, як купити пару, спробуйте зігнути підошву. У якісного взуття вона згинається, при цьому не деформуючись. Фахівці радять вибирати підошву середньої товщини.
Матеріал — це ще одна тонкість вибору весняної взуття.
Кращим варіантом завжди була і буде натуральна матерія, приміром, шкіра, замша, текстиль, нубук. Якщо Ви все ж таки віддаєте перевагу штучні матеріали, зупиніться на якісний шкірозамінник. Або ж виберіть взуття зі шкіряною підкладкою.
Ранньою весною погода може бути дощовою і навіть сніжною. Щоб Ваші ніжки не постраждали від калюж і сльоти, особливу увагу звертайте на блискавку на чоботях або ботильйонах. Вона не повинна починатися надто низько, тобто близько до підошві. Інакше, Ви миттєво промочите ноги.
Кілька універсальних порад для вибору весняного взуття :
– не купуйте взуття вранці, оскільки до вечора, як правило, ноги набрякають. В результаті, куплена пара може здатися тісною й маленькою вже вдень;
– переконайтеся в тому, що обране взуття підходить Вам за розміром. Будь це туфлі або чоботи, вони повинні бути зручними;
– купуючи взуття, відразу міряйте пару. Найчастіше, один черевик (чобіт, туфель, бот) може трохи відрізнятися від іншого;
– якщо Ви купуєте чоботи , краще, щоб пара мала вбудовані або наклеєні супінатори, іншими словами, устілки;
– фахівці рекомендують купувати взуття з устілками, просоченими антибактеріальним складом, здатним боротися з неприємними запахами, вологою і мікробами.