Життя

Невідправлений лист моїм приятелькам

Ви вважаєте, що з віком жінка втрачає красу фізичної свіжості і соковитості? Я відповім: з віком жінка набуває внутрішню красу і гармонію — вони  світять зсередини неї.

Неотправленное письмо моим приятельницам постарше

Ви вважаєте, що з віком жінка втрачає красу фізичної свіжості і соковитості? Я відповім: з віком жінка набуває внутрішню красу і гармонію — вони  світять зсередини неї.

Такий закон. Така природа. Старе листя вмирає і опадає восени, відроджуючись навесні — а ми втрачаємо фізичну красу і свіжість, щоб побачити прекрасні бутони мудрості і краси зсередини. Молоде вино перетворюється в витримане, що дає насолоду. Досвідчене і мудре вино коштує і цінується набагато дорожче, ніж юне,  пряне, і те , різко вдаряє  в голову.

Я все ясніше розумію, як важливо любити і цінувати свій вік. З нетерпінням чекати кожен день народження, нанизуючи роки, як прекрасну нитку білих перлів.

Перли виблискують чистотою і світлом, стають довшими, дарують відчуття вишуканості, обертаючись новими гарними кільцями навколо високо, хоч і старіючої шиї. Коли я бачу жінку старшого віку, десь за п’ятдесят, я так багато від неї чекаю!

Я сподіваюся, що вона з посмішкою буде дивитися на всі мої помилки і промахи, все розуміти і говорити: «У мене теж таке бувало. Знаєш, що б я порадила собі в твоєму віці?». Про таку приятельку я мрію.

Але не тут-то було! Я зустрічаю зовсім інше. Їх кличуть: «Так робити не можна!», «Це обурливо!», «Я нервова, у мене клімакс», «Куди пішла моя колишня краса?» і «Це недоречно».

— Це ви у моєму житті недоречні! — кричу я в глибині собі.

А вголос ввічливо цікавлюся, чи не могли б вони зайнятися собою і своєю родиною? А я і сама прекрасно впораюся. Я ж знаю, до чого йду.

Коли жінка у віці женеться за є красою і вірить, що може залишатися рівно такою  же магічно-сексуальною, як у минулі тридцять — немає для мене сумніше картини!

Ця жінка живе і веде себе не за віком. Адже маєш на увазі досвід і мимоволі шукаєш у погляді мудрість, розуміння і доброту. Шукаєш і чекаєш іншого, більш цінного, ніж земна краса.

А замість цього, на жаль, очі примхливої старої, що не бажає визнати природне положення речей, що  заздрісно дивляться до молодого тіла. Вона не має свого духу, воліючи залишатися в пісочниці — і б’ється за яскраві пасочки, маніпулятивно нагадуючи про повагу до віку, коли гра йде не так, як їй хочеться.

Про яку повагу до віку ми можемо говорити? За старіючим особою я бачу порожнечу.

Гонитва за фізичною красою шалено смішна. У ній жінка втрачає зерно, що може дати новий прекрасний бутон, а потім і саму троянду.

Ні, я не проти краси! Я проти погоні за тим, чого не знайдеш.

Я поважаю жінок старшого віку в спортзалі або салоні краси, що піклуються про свою фізичну форму. Мені байдуже, захоплюється чи хтось ботоксом або філерами. Це право кожного.

Я проти ботоксу в душі і проти філлерів по відношенню до інших людей. Я кажу про прийняття себе і навколишніх такими, які вони є, і про відсутність заздрості до молодих.

Коли старша жінка веде себе, як двадцятирічна дівчинка — критикуючи, пліткуючи, висловлюючи невдоволення — вона втрачає зв’язок з собою і оточуючими. Відмовляючись прийняти правду, вона відмовляється трансформувати чинності мудрість: прийняти все, як є, нехай навіть зовсім не ідеальне.

Хто може бути прекрасніше зрілої жінки з очима, повними любові і розуміння? З очима, в яких можна розчинитися, потонути, напитися і захмеліти від солодкого цілющого нектару в складі якого інгредієнти доброта, терпимість і справедливість»?

Від такої жінки не втече партнер: вона пропонує йому щось набагато більш цінне, ніж тимчасова земна краса. Вона дарує йому цілий світ, де він царює, він упевнений в троні, на якому сидить. Він знає — вона не зрадить. Його зустрічають розуміння і справжня любов на порозі, а не мила пустушка, у якій кожен день змінюються цінності і яка сама ще зростає.

Винятком будуть чоловіки, які самі не доросли до дорослості. Такі кидають дружин свого віку і тікають до неповнолітніх. Все вірно. Вони чесні з собою: шукають компанію собі за віком, інтересам. Так їм веселіше. На серйозне ставлення до партнера і собі вони не готові.

Мудра жінка таке розгледить і не буде посипати собі волосся попелом від того, що він діамант на стрази поміняв. Вона залишиться Королевою до кінця. Сама або з гідним її уваги чоловіком.

На цій жінці вуаль віку. Ну і що? Вона — Королева. В цьому її секрет. Королева прекрасна і в сімдесят років. Від Королев не йдуть. Їх сліди цілують. Може, вони зовсім не готують і не миють шваброю підлогу, але вони так люблять і бачать світ, що тільки за це до них весь світ тягнеться, як магніт.

Мені хочеться підбігти до неї, обійняти, сісти поряд і насолоджуватися йде від неї тишею і спокоєм. І питати, як маленька дитина, збиваючись і плутаючись в своїх дурних питаннях. А вона буде посміхатися, втішати: «Нічого страшного, дитино, все пройде. З часом ти все зрозумієш».

Її мудрість, як прекрасний бутон, цвіте і розкривається зсередини. Її терпимість, як краплі роси, дарує відчуття радості та свіжості. Своїм розумінням і прийняттям людей такими, які вони є, вона обіймає весь світ і світ аплодує її слідом. В цьому її краса і сила.

Милі жінки, будь ласка, цінуєте і обожнюйте свій вік! Не дивіться з заздрістю на молодих. Хіба у них є все це? Їм належить довгий і болісний шлях страждань і гіркого досвіду, щоб нарешті знайти те, що зветься розумінням і внутрішньою красою.

А ви з кожним роком стаєте сильнішими, добрішими, мудрішими і красивіше.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.