Невідправлений лист моїм приятелькам

Ви вважаєте, що з віком жінка втрачає красу фізичної свіжості і соковитості? Я відповім: з віком жінка набуває внутрішню красу і гармонію — вони  світять зсередини неї.

Ви вважаєте, що з віком жінка втрачає красу фізичної свіжості і соковитості? Я відповім: з віком жінка набуває внутрішню красу і гармонію — вони  світять зсередини неї.

Такий закон. Така природа. Старе листя вмирає і опадає восени, відроджуючись навесні — а ми втрачаємо фізичну красу і свіжість, щоб побачити прекрасні бутони мудрості і краси зсередини. Молоде вино перетворюється в витримане, що дає насолоду. Досвідчене і мудре вино коштує і цінується набагато дорожче, ніж юне,  пряне, і те , різко вдаряє  в голову.

Я все ясніше розумію, як важливо любити і цінувати свій вік. З нетерпінням чекати кожен день народження, нанизуючи роки, як прекрасну нитку білих перлів.

Перли виблискують чистотою і світлом, стають довшими, дарують відчуття вишуканості, обертаючись новими гарними кільцями навколо високо, хоч і старіючої шиї. Коли я бачу жінку старшого віку, десь за п’ятдесят, я так багато від неї чекаю!

Я сподіваюся, що вона з посмішкою буде дивитися на всі мої помилки і промахи, все розуміти і говорити: «У мене теж таке бувало. Знаєш, що б я порадила собі в твоєму віці?». Про таку приятельку я мрію.

Але не тут-то було! Я зустрічаю зовсім інше. Їх кличуть: «Так робити не можна!», «Це обурливо!», «Я нервова, у мене клімакс», «Куди пішла моя колишня краса?» і «Це недоречно».

— Це ви у моєму житті недоречні! — кричу я в глибині собі.

А вголос ввічливо цікавлюся, чи не могли б вони зайнятися собою і своєю родиною? А я і сама прекрасно впораюся. Я ж знаю, до чого йду.

Коли жінка у віці женеться за є красою і вірить, що може залишатися рівно такою  же магічно-сексуальною, як у минулі тридцять — немає для мене сумніше картини!

Ця жінка живе і веде себе не за віком. Адже маєш на увазі досвід і мимоволі шукаєш у погляді мудрість, розуміння і доброту. Шукаєш і чекаєш іншого, більш цінного, ніж земна краса.

А замість цього, на жаль, очі примхливої старої, що не бажає визнати природне положення речей, що  заздрісно дивляться до молодого тіла. Вона не має свого духу, воліючи залишатися в пісочниці — і б’ється за яскраві пасочки, маніпулятивно нагадуючи про повагу до віку, коли гра йде не так, як їй хочеться.

Про яку повагу до віку ми можемо говорити? За старіючим особою я бачу порожнечу.

Гонитва за фізичною красою шалено смішна. У ній жінка втрачає зерно, що може дати новий прекрасний бутон, а потім і саму троянду.

Ні, я не проти краси! Я проти погоні за тим, чого не знайдеш.

Я поважаю жінок старшого віку в спортзалі або салоні краси, що піклуються про свою фізичну форму. Мені байдуже, захоплюється чи хтось ботоксом або філерами. Це право кожного.

Я проти ботоксу в душі і проти філлерів по відношенню до інших людей. Я кажу про прийняття себе і навколишніх такими, які вони є, і про відсутність заздрості до молодих.

Коли старша жінка веде себе, як двадцятирічна дівчинка — критикуючи, пліткуючи, висловлюючи невдоволення — вона втрачає зв’язок з собою і оточуючими. Відмовляючись прийняти правду, вона відмовляється трансформувати чинності мудрість: прийняти все, як є, нехай навіть зовсім не ідеальне.

Хто може бути прекрасніше зрілої жінки з очима, повними любові і розуміння? З очима, в яких можна розчинитися, потонути, напитися і захмеліти від солодкого цілющого нектару в складі якого інгредієнти доброта, терпимість і справедливість»?

Від такої жінки не втече партнер: вона пропонує йому щось набагато більш цінне, ніж тимчасова земна краса. Вона дарує йому цілий світ, де він царює, він упевнений в троні, на якому сидить. Він знає — вона не зрадить. Його зустрічають розуміння і справжня любов на порозі, а не мила пустушка, у якій кожен день змінюються цінності і яка сама ще зростає.

Винятком будуть чоловіки, які самі не доросли до дорослості. Такі кидають дружин свого віку і тікають до неповнолітніх. Все вірно. Вони чесні з собою: шукають компанію собі за віком, інтересам. Так їм веселіше. На серйозне ставлення до партнера і собі вони не готові.

Мудра жінка таке розгледить і не буде посипати собі волосся попелом від того, що він діамант на стрази поміняв. Вона залишиться Королевою до кінця. Сама або з гідним її уваги чоловіком.

На цій жінці вуаль віку. Ну і що? Вона — Королева. В цьому її секрет. Королева прекрасна і в сімдесят років. Від Королев не йдуть. Їх сліди цілують. Може, вони зовсім не готують і не миють шваброю підлогу, але вони так люблять і бачать світ, що тільки за це до них весь світ тягнеться, як магніт.

Мені хочеться підбігти до неї, обійняти, сісти поряд і насолоджуватися йде від неї тишею і спокоєм. І питати, як маленька дитина, збиваючись і плутаючись в своїх дурних питаннях. А вона буде посміхатися, втішати: «Нічого страшного, дитино, все пройде. З часом ти все зрозумієш».

Її мудрість, як прекрасний бутон, цвіте і розкривається зсередини. Її терпимість, як краплі роси, дарує відчуття радості та свіжості. Своїм розумінням і прийняттям людей такими, які вони є, вона обіймає весь світ і світ аплодує її слідом. В цьому її краса і сила.

Милі жінки, будь ласка, цінуєте і обожнюйте свій вік! Не дивіться з заздрістю на молодих. Хіба у них є все це? Їм належить довгий і болісний шлях страждань і гіркого досвіду, щоб нарешті знайти те, що зветься розумінням і внутрішньою красою.

А ви з кожним роком стаєте сильнішими, добрішими, мудрішими і красивіше.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh