Авторські статті

Обмежено придатні до стройової можуть виявитися на передовій: адвокат пояснив причину

В Україні стали відомі випадки, коли обмежено придатні до військової служби опинялися на передовій. Справа в тому, що при оформленні документів медики військово-лікарської комісії (ВВК) зобов’язані кожному покликаному військовозобов’язаному в індивідуальному порядку записати протипоказання до конкретних видів служби та роботи.

Але не роблять цього. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів адвокат Роман Сімутін.

Серед причин, крім неточностей під час оформлення висновку ВВК, також можна назвати недосконалість законодавства та незнання своїх прав військовими.

Експерт повідомив, що зазначене питання стосується наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402. Там сказано, що одночасно з постановою ВВК в індивідуальному порядку у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані обмежено придатній особі.

Зокрема, зазначена категорія не може служити у десантно-штурмових військах, плавскладу, морській піхоті, спецпідрозділах (за винятком підрозділів забезпечення). Дозволяється служба у частинах забезпечення, ТЦК, установах, організаціях, навчальних закладах та інше.

“Я ще жодного разу не бачив у постанові ВВК запису, що конкретно військовому протипоказано, враховуючи його захворювання, тому що у кожного вони різні. Комусь, наприклад, протипоказані навантаження, у когось взаємодія з холодом викликає напади, а для кого відсутність гігієни провокує шкірний висип”, – заявив Симутін.

За його словами, більшість лікарів не виконують формальну складову наказу та не вказують, де військовому заборонено служити.

“Як слідство – командир знає про статус військового, але не має застережень. Тому не дивно, що обмежено придатні часом виявляються і на передовій. Однозначно раджу зажадати від ВВК відзначати протипоказання – це найефективніший спосіб. А що робити, якщо в ухвалі нічого не вказано і ви вже служите, а командир відправляє виконувати завдання за протипоказаних вам умов? Офіційно повідомити його рапорт. Я впевнений, що про таке ви ніколи не чули”, – додав юрист.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України