Економіка

Україна та Німеччина працюють над залученням інвестицій до проєктів з розподіленої генерації

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики Ярослава Демченкова та Фаріда Сафарова з німецькою делегацією на чолі з керівницею Робочого штабу з питань України від Федерального міністерства економічного співробітництва Німеччини Ульріке Хопп-Нішанкою, передає пресслужба українського міністерства.

“Делегацію проінформували про поточну ситуацію в енергосекторі, а також плани України щодо сталого відновлення й активізації співпраці з німецькою стороною”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, під час зустрічі акцентувалось на проєктах з розвитку розподіленої генерації із використанням відновлюваних джерел енергії, систем накопичення енергії, розвитку мікромереж, підвищення енергоефективності та декарбонізації сектору.

«Під час відбудови нам необхідно враховувати потенціал регіонів та спроможності громад. Маємо спільно надати підтримку територіальним громадам, аби допомогти їм підготувати та реалізувати проєкти з розвитку розподіленої генерації.

Важливо, що ми працюємо разом над створенням умов та підготовкою проєктів, які дозволять фінансовим інституціям та приватному сектору долучитися до створення децентралізованих енергетичних систем, що складатимуться з комбінації ВДЕ, накопичувачів енергії, газових турбін і газопоршневих установок та традиційної генерації, поєднаних розумними мікромережами», – наголосив Демченков.

Крім цього, сторони обговорили створення необхідних умов для залучення інвестицій та нових технологій в українську енергетику, зокрема, важливість ролі приватного сектору у проєктах із «зеленої» трансформації, а також реформ, які потрібні для прискорення енергетичного переходу та інтеграції українських енергетичних ринків до загальноєвропейських.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України