Сьогодні має відбутися візит канцлера ФРН Ангели Меркель в Україну. Між Україною та ФРН існує тісний політичний діалог. На рівні глав держав підтримується інтенсивне співробітництво. Президент України 14 разів відвідував ФРН. У 2018 році відбувся офіційний візит Федерального президента Німеччини Штайнмайера в Україну.
Коментуючи інформацію, український політичний аналітик Павло Нусс зазначає, що канцлер Ангела Меркель найбільше серед європейських лідерів займається питанням підтримки України у захисті суверенітету і територіальної цілісності. Це її другий візит в Україну. Вперше Федеральний канцлер здійснила офіційний візит в нашу країну в серпні 2014 року. Пізніше, в лютому 2015-го вона перебувала в Києві спільно з тодішнім президентом Франції Франсуа Олландом з метою проведення переговорів з президентом України Петром Порошенком перед візитом до Москви, де обговорювалися питання врегулювання, викликаного Росією конфлікту на Донбасі у рамках Дорожньої карти реалізації Мінських угод.
Павло Нусс розповідає, що порядок денний візиту Меркель більш ніж насичена і включає в себе широкий спектр запланованих тем для обговорення: взаємодія ФРН і України в рамках міжнародних організацій, в рамках підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Торговельне партнерство України серед країн ЄС, в якому ФРН стала найбільшим партнером. Інвестиційний блок питань. Безпека та протидія російської агресії. Аналітик підкреслює, важливим фактором є вплив Меркель у світі, що не зміниться і після її відставки з поста канцлера. Як правило, наостанок політики говорять виключно ті, що думали, без озирання на можливі наслідки для кар’єри, тому візит Анґели Меркель, як одного зі світових політичних лідерів у Київ напередодні президентських виборів є промовистою підтримкою Петра Порошенка та України.