Здоров'я

Новий рекорд захворюваності на COVID-19: понад 2700 за добу та 532 госпіталізації

За минулу добу 3 вересня по Україні :
🔺захворіла рекордна кількість осіб – 2723, з них 161 дитина та 119 медпрацівників;
🔺госпіталізовано 532 особи;
🔺51 летальний випадок;
🔺одужали 937 осіб.

Загалом за добу здійснено рекордну кількість тестувань – 49 785 тестувань, з них 25 483 досліджень методом ПЛР і 24 302 — методом ІФА.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській області (371), місті Києві (319), Одеській (225), Тернопільській (204), Львівській (196), Чернівецькій (162) та Івано-Франківській (163) областях.

За минулу добу встановлений антирекорд як кількості нових випадків COVID-19, так і кількості госпіталізованих. Також була здійснена рекордна кількість тестувань, в тому числі методом ПЛР.

Вчора Державна комісія з питань ТЕБ та НС переглянула поділ регіонів за рівнями епідемічної небезпеки COVID-19. “Червоний” рівень встановлено у 29 адміністративно-територіальних одиницях, “помаранчевий” — у 89, “жовтий” — у 139. Зокрема, прийнято рішення встановити з 00:00 7 вересня “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19: м. Івано-Франківськ, м. Коломия, м. Калуш, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області; м. Біляївка та м. Ізмаїл, а також Болградський район Одеської області; м. Дубно та Костопільський район Рівненської області; м. Тернопіль, м. Бережани, м. Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони Тернопільської області; Великобурлуцький район Харківської області; м. Чернівці та Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський, Новоселицький, Сторожинецький райони Чернівецької області; Бобровицький район Чернігівської області.

Городенківський район Івано-Франківської області, який уже майже два тижні перебуває на “червоному” рівні, з 7 вересня переходить на “помаранчевий” через покращення епідемічної ситуації. Встановлення рівнів відбувається з урахуванням епідемічної ситуації в кожній адміністративно-територіальній одиниці, а саме враховується кількість нових випадків на 100 тисяч населення за 14 днів.

Станом на 2 вересня в 315 закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19, наявні 26 тисяч ліжок. В резерві ще 213 лікарень з майже 9 тисячами ліжок. Таким чином, сумарна кількість ліжок у лікарнях, визначених для прийому хворих на коронавірусну інфекцію, складає 35 тисяч. Кількість апаратів ШВЛ у лікарнях, що надають допомогу хворим на COVID-19, – біля 4 тисяч, задіяно 227 апаратів. Наразі запасів тест-систем для проведення досліджень на коронавірусну інфекцію у країні вистачить на 1,5-2 місяці.

Для порівняння: на початок епідемії для прийому хворих на COVID-19 були підготовлені 12 704 ліжка. Відділення інфекційних лікарень, що призначалися для надання допомоги хворим з COVID-19, мали в наявності: 536 апаратів ШВЛ, 188 кисневих концентраторів, 275 моніторів пацієнтів, 365 пульсоксиметрів. У вірусологічній референс-лабораторії були наявні тест-системи для проведення 3000 досліджень на наявність коронавірусу.

Медична система України, завдяки передусім лікарям та медичним працівникам, повністю готова до лікування хворих на COVID-19. Але будь-яка система має певні межі. Без виконання рекомендацій та правил, впроваджених МОЗ, перемогти коронавірусну хворобу неможливо.

Контроль за дотриманням рекомендацій та правил організації навчального процесу покладено на МОН, Держспоживслужбу та органи місцевого самоврядування. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив МОН, Держспоживслужбі та Міністерству з розвитку громад та територій створити моніторингові групи для перевірки дотримання правил в областях, особливо у школах, розташованих не в обласних центрах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України