В даний час в Австрії налічується 48 922 активні випадки коронавірусу (п’ятниця). Кількість хворих на 100 000 населення – 322,1. У лікарнях перебуває 1 253 особи, 63 з них у палатах інтенсивної допомоги (зайнято 3%). Число смертей від коронавірусу склало 22 025.
Тести на коронавірус, мабуть, скоро відійдуть у минуле. Вони мають залишатися безкоштовними лише певних груп людей.
А що робити, якщо ви підозрюєте корону? Відповідь однозначно так, принаймні до літа: «Існуюча система тестування діятиме до 30 червня 2023 року: п’ять антигенних та п’ять ПЛР-тестів на місяць на душу населення безкоштовно», — йдеться у повідомленні Мінсоцрозвитку.
Однак, як вона працюватиме після цього, поки що тільки опрацьовується. Це дає зрозуміти, що тести на коронавірус не залишаться безкоштовними для всіх. Однак у разі підозри на корону номер здоров’я 1450 або просто сімейний лікар все ще може бути гарним місцем для звернення. Одне можна сказати напевно: з 30 червня 2023 року зараження коронавірусом Sars-CoV-2 більше не буде захворюванням, що підлягає повідомленню.
Дослідницька мережа Cochrane нещодавно розкритикувала дослідження ефективності масок для захисту від корони: огляд часто інтерпретувався таким чином, що маски не впливали на поширення вірусу корони. Тепер головний редактор Карла Соарес-Вайзер виступила від імені глобальної мережі Cochrane: Багато коментатори стверджують, що нещодавно оновлений огляд показує, що «маски не працюють», тобто. неточна інтерпретація, що вводить в оману». У цьому оглядовому дослідженні вивчалися заходи, створені задля збільшення кількості людей, які мають маски. Питання, чи знижує носіння масок ризик зараження чи поширення респіраторних вірусів, був предметом дослідження.
Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах пообіцяв допомогу людям із довгостроковою шкодою від коронавірусної інфекції та вакцинації. Міністерство розробить програму, в рамках якої будуть вивчені наслідки Long Covid та Post Vac (збитки від вакцинації), заявив політик. Лаутербах сказав, що довгострокові наслідки вакцинації проти корони мають виявлятися швидше.
При цьому він підкреслив, що серйозні збитки від щеплень трапляються дуже рідко — за даними відповідального Інституту Пауля Ерліха (PEI) та європейського органу з сертифікації, до таких ушкоджень призводить менше одного з 10 000 щеплень.
На підставі контрактів ЄС із виробниками вакцин держава несе відповідальність за збитки від вакцин, наголосив Лаутербах.
Проте це «цінно», якщо в ньому беруть участь компанії-виробники. «Бо прибуток був непомірним. Тож насправді це було б більше, ніж добрий жест, на це можна було очікувати».