ЄС|NATO

Бельгії готує до відправки в Україну на наступному тижні 240 вантажівок для ЗСУ

Бельгії готує до відправки в Україну на наступному тижні 240 вантажівок типів Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi та Volvo Manumat разом із необхідною документацією та комплектами запасних частин для обслуговування.

Вантажівка бельгійської армії Volvo Fassi N10, ілюстративне фото з відкритих джерел

Одна із країн НАТО готує черговий пакет допомоги, який хоч трохи зекономить гроші на авто для наших захисників

Джерело: Defence Express

Влада Бельгії готує до відправки в Україну на наступному тижні 240 вантажівок типів Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi та Volvo Manumat разом із необхідною документацією та комплектами запасних частин для обслуговування.

Всі ці автомобілі хоч і були придбані ще в 1990-х роках, але досі мають гарний технічний стан, і будуть взяті з автопарку бельгійської армії. Окрім вантажівок із тентами, бельгійці дадуть для ЗСУ також автокрани і машини для евакуації військової техніки. Про це пише бельгійське видання Standaard.

Volvo бельгійської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Volvo бельгійської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Окремо зазначається, що Бельгія вирішила надати саме таку допомогу для ЗСУ в очікуванні контрнаступу саме за підсумками консультацій у форматі “Рамштайн”, зокрема під час 10-го засідання, що відбулось 15 березня 2023 року. Під час цієї зустрічі міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер наголосила, що його країна “надає усю можливу підтримку, і робитиме це надалі”.

Standaard також цитує неназваного високопоставленого військового чиновника Бельгії, який запевняє, що його країна сама пропонує для ЗСУ перелік зброї та майна, яке може передати. І тут доволі часто залежить все від актуальних потреб наших захисників.

Бельгійці запевняють, що опанувати Volvo та їх експлуатацію для наших військових ніяких складнощів не складе. Що в свою чергу означає – як тільки така допомога фізично прибуде в Україну, це дозволить зекономити хоч трохи ресурсу на авто для ЗСУ.

Volvo бельгійської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Volvo бельгійської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

В свою чергу, аналітики порталу Oryx наводять консервативну оцінку, за якою станом на зараз Бельгія окрім машин поставила також доволі значний обсяг зброї для піхотинців – 5 тисяч штурмових гвинтівок FN FNC і “невизначену кількість” штурмових гвинтівок F2000, FN2000 та FN SCAR-L, 362 протитанкові гранатомети M72 LAW та 1260 гранатометів RGW 90 Matador, 1450 кулеметів типу M2 і 1,5 мільйона патронів калібру 12,7 мм, 3700 штурмових гвинтівок неназваного типу та неназвана кількість “патронів до стрілецької зброї”.

Окрім цього як уже поставлене чи “в процесі поставки” від Бельгії зазначені 80 броньованих автомобілів Iveco LMV, протитанкові ракети до ПТРК Milan та ракети РК-2С “Бар’єр”, викуплені в бельгійської CMI Group, чотири міномети МО-120 калібру 120-мм.

Бельгійські міномети MO-120 працюють по російським окупантам, грудень 2022 року, фото наводить прес-служба 93-ої бригади
Бельгійські міномети MO-120 працюють по російським окупантам, грудень 2022 року, фото наводить прес-служба 93-ої бригади

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України