Новини з Австрії

10,9 відсотка: інфляція в Австрії у лютому трохи знизилася

Інфляція у лютому трохи знизилася до 10,9% після 11,2% у січні. Причиною зниження став менший ціновий тиск на енергію та паливо для домашніх господарств.

З іншого боку, цінова спіраль продовжила розкручуватися, особливо у сфері громадського харчування та на касах супермаркетів. За даними Статистичного управління Австрії, ціни на продукти харчування зросли на 16,5% у річному обчисленні.

Австрійці чітко помічають інфляцію, коли роблять щоденні чи щотижневі покупки. Щоденні покупки, у тому числі їжа та щоденні газети, а також кава у кав’ярні, зросли на колосальні 15,3 відсотка у лютому порівняно з лютим 2022 року.

Ціновий тиск, особливо на молоко, сир та яйця, трохи ослаб, як і на олії та жири, що в основному було пов’язано з різким падінням цін на олію. Ціни на м’ясо зросли на 18,6 відсотка, а ціни на хліб та крупи зросли на 16,1 відсотка. Овочі коштували на 16,7% більше, а фрукти на 5,4% дорожчі. Безалкогольні напої подорожчали на 14 відсотків, при цьому основний внесок у їхнє зростання вніс каву.

Щотижневі покупки, які також включають паливо, зросли на 11,7% у річному обчисленні. Ціни у громадському харчуванні в середньому стали на 13,4% більше, ніж рік тому.

Хоча ціни на енергоносії все ще значно вищі, ніж минулого року, вони знизилися в порівнянні з попередніми місяцями. У лютому ціни на енергію для домашніх господарств зросли на 37 відсотків, у січні зростання становило майже 52 відсотки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України