Cassini зафіксував сезонні зміни на Титані

Апарат Cassini зафіксував сезонні зміни погодних умов на Титані. Про це повідомили дослідники NASA,які займаються місією.

За словами фахівців, апарату вдалося отримати дані про зміни температури на супутнику Сатурна, які відбуваються циклічно в залежності від розташування небесного тіла відносно планети. Вчені відзначають, що тривалість року на Титані становить приблизно три земних місяця. За даний період температура в атмосфері супутника може змінюватися більш ніж на сто градусів за Цельсієм.

Фахівці також зазначили, що при зміні пори року на Титані в атмосфері відбувається збільшення рівня певних газів. Так, при зниженні температури починає генеруватися азот, який заповнює практично 90 відсотків атмосфери. Також наголошується, що погодні умови на Титані можна розділити на два чітких періоди, В жарку пору року температура на небесному тілі може досягати 140 градусів за Цельсієм, тим самим повністю випаровуючи наліт калію з поверхні.

Згідно з інформацією вчених, різні півкулі Титану реагують на зміну часів року по різному. Так, його південні області швидше прогріваються, через що температура на них стає максимальною.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh