Зустрічаючись з іншою людиною, дуже важливо навчитися вчасно звертати увагу на всі можливі тривожні дзвіночки і уникати прояву токсичних якостей. У вас занадто швидко з’являється відчуття зв’язку з іншими людьми? Тоді це може перетворитися на свого роду «бомбардування любов’ю». Будьте уважні. Ви намагаєтеся зрозуміти, чи є у вас спільне майбутнє? Не будьте занадто суворими до себе, розслабтеся. Все має відбуватися природним шляхом.
Замість того щоб намагатися виявити кожне проблемне місце у відносинах, давайте краще визначимо, що ми дійсно шукаємо і чого так сильно чекаємо від любові.
Отже, що ж робить людину відмінним партнером?
Дослідження, проведене в Університеті Карнегі-Меллона, показало, що наявність дбайливого чоловіка є базовою умовою індивідуального щастя людини. Вчені вивчали відносини в 163 парах, поставивши перед ними вибір: швидше за інших зібрати пазл або ж поборотися за якийсь приз. У другому випадку завдання було складнішим. Парам давалася якась певна проблема, яку ті повинні були вирішити на очах у дослідників.
Деякі з подружжя надавали один одному підтримку: «Звичайно, у тебе все вийде. Давай виграємо цей приз! ». Інші вели себе цинічно і відштовхуюче: «Нам ні за що не виграти. Навіщо взагалі намагатися? ».
Пари, в яких партнери підтримували один одного, вибирали боротьбу за приз. А там, де хоча б одна зі сторін не вірила в іншу, вважали за краще не замахуватися занадто високо і сидіти над збиранням пазла.
Мабуть, вибір першими боротьби за головний приз можна назвати вражаючим відкриттям. Цікаво інше – позитивний ефект від зробленого вибору зберігався набагато довше, ніж тривав сам експеримент.
Автор дослідження Брук Фіні твердить: «Ваша друга половинка може як допомогти вам досягти успіху у використанні життєвих можливостей, так і придушити ваше прагнення до успіху, тим самим перешкоджаючи вашому зростанню і розвитку».
Через півроку після експерименту вчені знову зв’язалися з колишніми його учасниками.
Пари, де панувала взаємопідтримка, був притаманний вищий рівень особистісного зростання, щастям, психологічним благополуччям і кращими відносинами, ніж у їхніх опонентів. Загальна атмосфера самих відносин у них виявилася більш здоровою, як і відчуття особистої задоволеності. Підтримка і мотивація роблять відносини міцніше, а людей – щасливішими.
Але найголовніше, що отриманий ефект тривав набагато довше, ніж сам експеримент.
Так. Все просто. Підтримуйте свою другу половинку. Ваш партнер повинен бути вашим кращим мотиватором. Він любить вас. Дуже сильно. Йому подобаються ваші нові ідеї. Він не сперечається з усім, що ви говорите. Він не ігнорує вас. Він не відмовляє слідувати за своєю мрією. Навпаки, він спонукає вас йти вперед, тому що для нього немає нічого кращого, ніж бачити, як ви отримуєте бажане.
Саморозвиток передбачає не тільки роботу над своїм внутрішнім світом. Ми постійно відчуваємо на собі вплив зовнішнього світу. Люди – істоти соціальні, а тому найкраще вони розкриваються у відносинах. Якщо ж у відносинах ви не відчуваєте підтримки, то можете втратити в них віру. А ще у вас може зникнути бажання рухатися вперед і прагнути до того, чого ви завжди хотіли. Крім того, вас можуть почати долати почуття самотності, розчарування і безрезультатності.
«Токсичні відносини можуть змінювати наше сприйняття. Ви можете роками вважати себе нікчемою. Але це не так. Вас просто недооцінюють », – Стів Мараболі.
Взаємопідтримка у відносинах позитивно позначається на кожному з партнерів. Але що дійсно цікаво, так це те, що вміння надавати підтримку позитивно впливає на якість особистих досягнень. Якщо процвітають його стосунки, то процвітає і сама людина.
Знайдіть свого чемпіона. Станьте чиїмось найбільшим шанувальником. Вболівайте за нього голосніше за всіх. Підтримуйте його. Тому що в світі немає нічого кращого, ніж знати, що за вами хтось доглядає.