Новини з Австрії

Ніяких «вертольотів з дезінфекцією вночі над Віднем»: в Австрії створено «Цифровий кризовий штаб» для боротьби з фейкньюс

Федеральна канцелярія створила «цифрову кризову команду» для боротьби з підробленими новинами, пов’язаними з коронавірусом . Неправдива інформація повинна відслідковуватися і виправлятися. На чолі його став представник прес-служби федерального канцлера Геральд Флейшман

З одного боку, населення повинно бути як можна ширше інформовано про вірус і способи захисту від нього, з іншого боку, невірна інформація повинна бути ідентифікована як така і виправлена. Умисні неправдиві повідомлення не тільки заважають роботі міністерств і органів державної влади, але і розпалюють невпевненість і страхи людей, міра виправдана. «На жаль, такі неправдиві новини часто швидко поширюються по різних інформаційних каналах, особливо в соціальних мережах, через служби обміну повідомленнями або навіть з уст в уста, а також з-за меж нашої країни».

Команда Федеральної канцелярії підтримується учбовим центром виконавчої влади з питань безпеки у Відні: тому десять студентів поліції працюють над тим, щоб відстежити і прокоментувати «підроблені новини» в Інтернеті. «Цифрова кризова команда» була створена майже тиждень тому і, за даними Федеральної канцелярії, з тих пір працює цілодобово.

Останній такий випадок фальшивих новин стався вчора. Стурбовані люди почали дзвонити в органи влади, налякані новинами про те, що вертольоти нібито будуть в ніч з четверга на п’ятницю розпорошувати над Віднем дезинфікуючі засоби. Віденська поліція ясно дала зрозуміти в повідомленні в Твітері, що нічого подібного не було і не буде.

На міжнародному рівні федеральний уряд також бере участь у «Системі швидкого оповіщення» ЄС проти дезінформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh