Новини з Австрії

Ніяких «вертольотів з дезінфекцією вночі над Віднем»: в Австрії створено «Цифровий кризовий штаб» для боротьби з фейкньюс

Федеральна канцелярія створила «цифрову кризову команду» для боротьби з підробленими новинами, пов’язаними з коронавірусом . Неправдива інформація повинна відслідковуватися і виправлятися. На чолі його став представник прес-служби федерального канцлера Геральд Флейшман

З одного боку, населення повинно бути як можна ширше інформовано про вірус і способи захисту від нього, з іншого боку, невірна інформація повинна бути ідентифікована як така і виправлена. Умисні неправдиві повідомлення не тільки заважають роботі міністерств і органів державної влади, але і розпалюють невпевненість і страхи людей, міра виправдана. «На жаль, такі неправдиві новини часто швидко поширюються по різних інформаційних каналах, особливо в соціальних мережах, через служби обміну повідомленнями або навіть з уст в уста, а також з-за меж нашої країни».

Команда Федеральної канцелярії підтримується учбовим центром виконавчої влади з питань безпеки у Відні: тому десять студентів поліції працюють над тим, щоб відстежити і прокоментувати «підроблені новини» в Інтернеті. «Цифрова кризова команда» була створена майже тиждень тому і, за даними Федеральної канцелярії, з тих пір працює цілодобово.

Останній такий випадок фальшивих новин стався вчора. Стурбовані люди почали дзвонити в органи влади, налякані новинами про те, що вертольоти нібито будуть в ніч з четверга на п’ятницю розпорошувати над Віднем дезинфікуючі засоби. Віденська поліція ясно дала зрозуміти в повідомленні в Твітері, що нічого подібного не було і не буде.

На міжнародному рівні федеральний уряд також бере участь у «Системі швидкого оповіщення» ЄС проти дезінформації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України