Поради

Нейробіолог з Стенфорда відкриває правду про навчання в дорослому віці

Наш мозок втрачає можливість швидко засвоювати нові навички та інформацію, але ви можете змусити його це зробити, використовуючи певний процес, що складається з двох стадій.

Отже, на цьому тижні я, нарешті, вирушаю на іспит, після якого, якщо все пройде вдало, отримаю сертифікат, що підтверджує моє володіння розмовною грецькою мовою. І, незважаючи на те, що останній десяток років я живу у грекомовній країні, я дуже нервую. Що ж не так з моїм мозком, раз вивчення нової мови перетворилося для нього в настільки серйозне випробування?

Дев’ятий (і вельми цікавий!) випуск подкасту Джо Рогана, гостем в якому був нейробіолог з Стенфорда Ендрю Губерман, дав мені вичерпну відповідь на це питання, і тепер я можу сказати, що у мене є і хороша, і погана новина для всіх, хто хоче освоїти якийсь новий навик або вміння в дорослому віці.

Насправді з моїм мозком все в порядку для мого віку. Справа радше в тому, що в міру того, як ми дорослішаємо і старіємо, хімія нашого мозку змінюється цілком певним чином, і саме тому нам так легко вчитися чомусь новому, поки ми діти, і так складно це робити вже в дорослому віці.

«Мати-природа створила нас таким чином, щоб ми засвоїли всі навички, які потрібні нам для виживання, вижили досить довго, щоб обзавестися потомством, а після померти», – каже Губерман, розкриваючи нам жорстоку істину щодо навчання новим навичкам у віці за 30 . Простіше кажучи, мозок дорослої людини не «заточений» під навчання чомусь новому. Коли ви стали дорослими, ваш мозок куди більш підходить для реалізації і втілення в життя того, що ви вже знаєте.

На перший погляд, коментар Губермана може здатися злегка похмурим, але мене він, якщо чесно, неабияк заспокоїв. Я була рада дізнатися, що з моїм мозком, що так завзято чинять опір грецькій мові, все в порядку. Справа лише в тому, що отримання нових знань в дорослому віці є для мене куди більш складним, ніж в дитинстві – як, власне, і практично для всіх інших людей.

Ну а тепер перейдемо до гарної новини … Незважаючи на це, ви все одно можете змусити себе засвоїти ті нові знання і вміння, які вам дійсно потрібні – просто не чекайте, що вам буде легко і комфортно. Цей довгий і цікавий випуск подкасту присвячений досить докладного обговорення біохімії мозку і того, що на неї впливає, а також безлічі інших цікавих тем, але найбільш важливе повідомлення, яке з нього винесла особисто я – це слова Губермана про те, що будь-яке серйозне навчання чому -то новому в дорослому віці вимагає від нас двох основних кроків.

Максимально зосередьтеся на майбутньому завданню – так, щоб навіть стало від цього некомфортно

«Якщо ви дійсно хочете навчитися чомусь новому в дорослому віці, ви повинні змінити свій мозок в потрібному напрямку, а це зажадає від вас високого рівня концентрації і залучення. Без цього вам ніяк не обійтися », – стверджує Губерман.

Від вас буде потрібно настільки високий рівень концентрації, що від цього вам стане вкрай незатишно, так як в дорослому віці для того, щоб просигналізувати вашому мозку, що з’явилося щось досить важливе, що цю інформацію потрібно вивчити і засвоїти, ваше тіло використовує адреналін, з- за чого ви відчуваєте нервове збудження і сидите, немов на голках. Це настільки некомфортно, що більшість людей здається вже на цьому етапі, але, якщо ви дійсно хочете змінити свій мозок, ви повинні бути наполегливими.

Гарненько відпочиньте. Після того, як ви змусите себе подолати цей дискомфорт, і почнете практикуватися в тому, що вам потрібно освоїти, або, скажімо, засядете за підручники, знайте – ви перебуваєте лише на півдорозі до набуття нових знань. Для того, щоб закріпити засвоєні вами знання в короткостроковій і довгостроковій пам’яті, вашому мозку потрібно ще одне хімічна речовина під назвою ацетилхолін. І для того, щоб організм виробив його в достатній кількості, ви повинні добре відпочити.

«Чимала частка змін, що відбуваються в структурах мозку завдяки засвоєнню нових знань, відбувається саме під час глибокої фази сну, – каже Губерман. – Але також вони можуть відбуватися і під час короткострокового денного сну, і навіть в періоди звичайного відпочинку, коли ви розслабляєтеся і намагаєтеся просто відпустити свої думки у вільний політ ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України