Авторські статтіНовини

Науковці: Собаки можуть бути небезпечними для дітей

Найчастіше маленькі діти страждають від укусів домашніх собак. Такі випадки відбуваються, незважаючи на присутність дорослих. Агресивну реакцію собаки може спровокувати навіть цілком миролюбна поведінка з боку дітей, наприклад, обіймаючи тварину, вона може напасти.

Вчені з Інституту тваринництва і захисту тварин (Відень) провели опитування власників собак, яке показало, що люди часто недооцінюють ризик, коли заводять собі домашнього вихованця. Мета дослідження – більш глибоке розуміння потреб тваринного і прості заходь безпеки, які допоможуть знизити ризик укусів собак.

«Власники домашніх тварин повинні розпізнавати ситуації, в яких їх собака може відчувати утиск і спробувати виправити положення. Тим не менш, багато інцидентів відбуваються прямо на очах у дорослих, – розповіла директор дослідження Крістін Архант. – Тому ми впевнені, що домашні собаки набагато небезпечніші для дитини, ніж вуличні. Близько 50 відсотків респондентів дозволяють дитині грати або обніматися з твариною стільки, скільки вони хочуть. І часто залишають їх без нагляду, тому що довіряють домашньому вихованцеві».

Вчені вважають, що власники собак повинні забезпечити всі основні потреби своєї тварини, такі як прогулянки, місце для годування і відпочинку.
Відсутність належних зон для вихованця може створювати ситуації в повсякденному житті, які могли б призвести до агресії собаки по відношенню до дітей. Важливі фактори включають в собі уважне спостереження за поведінкою дитини з собакою, адже вони часто не здатні оцінити небезпеку, витікаючу від тварини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України