Науковці: Собаки можуть бути небезпечними для дітей

Найчастіше маленькі діти страждають від укусів домашніх собак. Такі випадки відбуваються, незважаючи на присутність дорослих. Агресивну реакцію собаки може спровокувати навіть цілком миролюбна поведінка з боку дітей, наприклад, обіймаючи тварину, вона може напасти.

Вчені з Інституту тваринництва і захисту тварин (Відень) провели опитування власників собак, яке показало, що люди часто недооцінюють ризик, коли заводять собі домашнього вихованця. Мета дослідження – більш глибоке розуміння потреб тваринного і прості заходь безпеки, які допоможуть знизити ризик укусів собак.

«Власники домашніх тварин повинні розпізнавати ситуації, в яких їх собака може відчувати утиск і спробувати виправити положення. Тим не менш, багато інцидентів відбуваються прямо на очах у дорослих, – розповіла директор дослідження Крістін Архант. – Тому ми впевнені, що домашні собаки набагато небезпечніші для дитини, ніж вуличні. Близько 50 відсотків респондентів дозволяють дитині грати або обніматися з твариною стільки, скільки вони хочуть. І часто залишають їх без нагляду, тому що довіряють домашньому вихованцеві».

Вчені вважають, що власники собак повинні забезпечити всі основні потреби своєї тварини, такі як прогулянки, місце для годування і відпочинку.
Відсутність належних зон для вихованця може створювати ситуації в повсякденному житті, які могли б призвести до агресії собаки по відношенню до дітей. Важливі фактори включають в собі уважне спостереження за поведінкою дитини з собакою, адже вони часто не здатні оцінити небезпеку, витікаючу від тварини.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh