Авторські статтіНовини

Науковці: Собаки більше воліють словесну похвалу, ніж частування

Вчені провели дослідження, в ході якого з’ясували, що собакам можна навіть не дякувати солодощами, досить просто похвалити словесно. З’ясувалося, що вони більше цінують відносини з власником, ніж заохочення хорошої поведінки смачною їжею.

Фахівці в рамках дослідження визначили, що практично всі собаки в основному високо цінують зв’язок з господарем, при цьому не завжди віддають перевагу ласощам. Для експерименту вчені взяли 15 собак, за якими вели спостереження протягом декількох місяців. Фахівцям необхідно було дізнатися зв’язок між домашньою твариною і людиною.

Автор дослідження невролог Грегорі Бернс з університету США Еморі підкреслив, що лише 2 собаки з 15 захотіли отримувати заохочення ласощами за хорошу поведінку. Вчені і раніше знали, що між собакою і людиною є особливий зв’язок, але до цього моменту навіть не здогадувалися, що він настільки високо цінується.

У рамках дослідження вчені використовували три різних об’єкта: рожеву вантажівку, що сімволізує харчування, червоний лицар виступив у ролі словесної похвали, а також гребінець, який і зовсім відповідав відсутності нагороди. До голови собак був підключений спеціальний прилад, який фіксував нейронну активність. Дві з них високо відреагували на смачну їжу, інші ж не проявляли активність або ж зовсім воліли більшою мірою словесну похвалу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 − 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.