Науковці: Собаки більше воліють словесну похвалу, ніж частування

Вчені провели дослідження, в ході якого з’ясували, що собакам можна навіть не дякувати солодощами, досить просто похвалити словесно. З’ясувалося, що вони більше цінують відносини з власником, ніж заохочення хорошої поведінки смачною їжею.

Фахівці в рамках дослідження визначили, що практично всі собаки в основному високо цінують зв’язок з господарем, при цьому не завжди віддають перевагу ласощам. Для експерименту вчені взяли 15 собак, за якими вели спостереження протягом декількох місяців. Фахівцям необхідно було дізнатися зв’язок між домашньою твариною і людиною.

Автор дослідження невролог Грегорі Бернс з університету США Еморі підкреслив, що лише 2 собаки з 15 захотіли отримувати заохочення ласощами за хорошу поведінку. Вчені і раніше знали, що між собакою і людиною є особливий зв’язок, але до цього моменту навіть не здогадувалися, що він настільки високо цінується.

У рамках дослідження вчені використовували три різних об’єкта: рожеву вантажівку, що сімволізує харчування, червоний лицар виступив у ролі словесної похвали, а також гребінець, який і зовсім відповідав відсутності нагороди. До голови собак був підключений спеціальний прилад, який фіксував нейронну активність. Дві з них високо відреагували на смачну їжу, інші ж не проявляли активність або ж зовсім воліли більшою мірою словесну похвалу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh