Вчені розробили програму, яка контролює стан хворих на ВІЛ

Люди, які живуть з ВІЛ, мають самостійно доповідати фахівцям про щоденне використання медичних препаратів та антиретровірусної терапії. В якості помічника для них було розроблено спеціальний додаток, який можна встановити на смартфон.

Про це заявили науковці з Університету Буффало. Фахівці відзначають, що їх новаторство не тільки легке у використанні, а також точне. Як доказ, вони заявили про 95% збігів з медичними аналізами. Медики вимагали від пацієнтів звітність про споживання спиртних напоїв, а також застосування наркотичних речовин. Скориставшись новою програмою, їм не обов’язково було приходити в лікарню для огляду, так як він проводився в режимі онлайн.

Експерти провели дослідження, в якому задіяли пацієнтів з двох клінік. Учасникам експерименту запропонували скористатися додатком – щоденно надавати звіт, на який витрачається не більше 5 хвилин. Якщо ж користувачі сервісу забували про свої обов’язки, то спрацьовував своєрідний будильник між 16 і 18 годинами.

Щодо учасників, що взяли алкогольну продукцію за останні 24 години, вони піддавалися безлічі питань з боку вчених – про час, місце та інші уточнення ситуації. Кожному надається п’ятизначний код для доступу до програми, що забезпечує конфіденційність.

Пацієнти відправили 347 з 364 можливих щоденних звітів за два тижня. За їх словами, розпивання спиртного досягла позначки в 51.6% і наркоприпаратів у 35,4 %. Через кілька тижнів після навчання, користувачі не змогли перестати заповнювати свої дані в програму, так як вона дозволила їм зрозуміти, скільки зайвої шкідливої продукції вони споживають. Їх стан значно покращився, адже тепер вони не забували приймати ліки, а також відмовилися від шкідників для організму.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh