Авторські статтіТехно

Вчені розробили програму, яка контролює стан хворих на ВІЛ

Люди, які живуть з ВІЛ, мають самостійно доповідати фахівцям про щоденне використання медичних препаратів та антиретровірусної терапії. В якості помічника для них було розроблено спеціальний додаток, який можна встановити на смартфон.

Про це заявили науковці з Університету Буффало. Фахівці відзначають, що їх новаторство не тільки легке у використанні, а також точне. Як доказ, вони заявили про 95% збігів з медичними аналізами. Медики вимагали від пацієнтів звітність про споживання спиртних напоїв, а також застосування наркотичних речовин. Скориставшись новою програмою, їм не обов’язково було приходити в лікарню для огляду, так як він проводився в режимі онлайн.

Експерти провели дослідження, в якому задіяли пацієнтів з двох клінік. Учасникам експерименту запропонували скористатися додатком – щоденно надавати звіт, на який витрачається не більше 5 хвилин. Якщо ж користувачі сервісу забували про свої обов’язки, то спрацьовував своєрідний будильник між 16 і 18 годинами.

Щодо учасників, що взяли алкогольну продукцію за останні 24 години, вони піддавалися безлічі питань з боку вчених – про час, місце та інші уточнення ситуації. Кожному надається п’ятизначний код для доступу до програми, що забезпечує конфіденційність.

Пацієнти відправили 347 з 364 можливих щоденних звітів за два тижня. За їх словами, розпивання спиртного досягла позначки в 51.6% і наркоприпаратів у 35,4 %. Через кілька тижнів після навчання, користувачі не змогли перестати заповнювати свої дані в програму, так як вона дозволила їм зрозуміти, скільки зайвої шкідливої продукції вони споживають. Їх стан значно покращився, адже тепер вони не забували приймати ліки, а також відмовилися від шкідників для організму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.