Новини

Навіщо потрібні онлайн ігри

1Безкоштовні ігри в інтернеті на сьогоднішній день зовсім не рідкість. Багато вважають, що це погано, не менше також прихильників. Але одне не викликає сумнівів – таке проведення часу користується величезним попитом. І на тлі цього компанії – виробники викладають свою продукцію тут абсолютно безкоштовно. 
Але майже ніхто не замислюється – що з себе представляють подібні ігри? Відповісти на це питання досить складно. Існує багато різновидів: від найпростішого тетрису до надскладних стратегій, від  простих “цеглинок” до ігор “для дорослих”. І всі вони виконують лише дві функції:
скоротати час. В цьому випадку суть гри не особливо важлива, була б динаміка і хороший сюжет. Такі розваги надають і соцмережі, найчастіше це нескладні розваги на зразок Веселої ферми або Мафії.

Відволіктися від реальності. Це вже ігри на порядок складніші. Їх шанувальники, на думку психологів, здійснюють свої бажання у віртуальній реальності. З одного боку це погано: людина йде від реального життя, нехай і на час. З іншого боку, вона «випускає пару» і в реальності не відчуває бажання займатися неправомірними діями. Приміром, відвернувшись на віртуальні гонки, порушивши всі можливі і неможливі правила і всмак перебивши сотні елітних машин, людина не стане вичавлювати з простих Жигулів 200 км/год. Таким ось способом отримуючи ігри безкоштовно, а з ними і свій маленький світ, де можна здійснювати будь-які вчинки, людина робиться спокійнішою в реальності.
Крім того в мережі пропонуються і навчальні ігри, які розвивають ті чи інші якості і знання.
Популярності набирають також ігри-тренажери. Вони повністю симулюють ті чи інші умови, дозволяючи людині адаптуватися до них без наслідків в реальності. Наприклад, на симуляторі автомобіля навчаються новачки, не сідавши за кермо. А адже ця ж функція є і в онлайн продуктах, варто лише підключити спеціальне кермо і педалі, як ваше розвага перетворюється в навчальну програму.
І звичайно безкоштовні гри – це своєрідний захист від піратства. По-перше, маючи доступ до “ліцензійних”, ніхто не стане купувати піратську версію. По-друге, вони служать індикацією якості. Навіть якщо це демо-версія, якість ліцензованого продукту видно відразу. Але, на жаль, визначити якість до скачування неможливо. Дуже часто, замість очікуваного, скачується незрозуміло що, або навіть посилання направляє на сайт з сумнівним змістом. Інша справа – безкоштовні продукти, що викладаються в мережу. Тут звичайно піратам не розвернутися, але в той жечас і сам продукт простенький, тільки для проведення часу.
Підводячи підсумок вищесказаного: безкоштовні ігри являють собою якийсь буфер захисту, який дозволяє попередити стресові ситуації. Тому не варто забороняти дітям проводити час за комп’ютерами, нехай розвиваються. Хоча все має бути в міру, в тому числі і час, який вони витрачають на розваги в онлайні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України